Artykuł sponsorowany

Rozbiórka budynku mieszkalnego krok po kroku

Rozbiórka budynku mieszkalnego krok po kroku

Rozbiórka budynku mieszkalnego to skomplikowany proces. Jednak, gdy skorzystamy z pomocy doświadczonej firmy, która posiada odpowiedni sprzęt, samo wyburzenie budynku i oczyszczenie działki będzie trwać zaledwie kilka dni. Jednak należy poczynić odpowiednie przygotowania. Przed rozpoczęciem rozbiórki koniecznie musicie wiedzieć o kilku istotnych rzeczach!

Proces rozbiórki budynku mieszkalnego – od czego zacząć?

Planując wyburzenie domu, musimy brać pod uwagę, że rozbiórka budynku mieszkalnego jest procesem unormowanym prawnie w ustawie o Prawie budowlanym z 1994 roku, a także w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z sierpnia 2004 roku dotyczącym warunków i trybu postępowania w sprawach rozbiórek nieużytkowanych lub niewykończonych obiektów budowlanych. Przede wszystkim musimy uzyskać pozwolenie na przeprowadzenie rozbiórki od odpowiedniego urzędu. Gdy nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony mamy zielone światło i możemy zacząć działać. Wtedy warto zgłosić się do instytucji, która zajmuje się takimi czynnościami, np. do firmy An-Plex Aleksandra Nieczaj. Posiada ona niezbędny sprzęt i wykwalifikowanych pracowników, którzy zajmą się wszystkimi etapami rozbierania domu i porządkowania terenu.

Kolejność prac i wykorzystywanie ciężkich maszyn budowlanych

Firma zajmująca się rozbiórką budynku mieszkalnego powinna zachować odpowiednią kolejność działań. Przed rozpoczęciem prac konieczne będzie odpowiednie zabezpieczenie i oznaczenie terenu. Następnie należy zdemontować okna, drzwi i wszelkie konstrukcje stalowe. Kolejnym etapem jest rozbiórka dachu oraz ścian działowych i nośnych. Do szybkiego przeprowadzenia tych działań niezbędne będą ciężkie maszyny budowlane. Mogą się okazać pomocne także do wyrównania terenu i przygotowania go do dalszych inwestycji. Na koniec procesu zburzone powinny zostać ściany piwnicy, a ta powinna zostać zasypana. Firma zajmująca się wyburzaniem może także zająć się wywozem odpadów budowlanych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz