Artykuł sponsorowany

Rozbiórka budynków – jak przebiega cały proces?

Rozbiórka budynków – jak przebiega cały proces?

Rozbiórka a wyburzanie to dwa różne procesy, które czasem błędnie uważane są za jedną usługę. Tak naprawdę przy rozbiórce chodzi o to, aby bez uszczerbku na elementach, rozłożyć całą konstrukcję. Często bowiem na przykład w przypadku drewnianych domów, materiał można wykorzystać ponownie. Wyburzanie to doszczętne zniszczenie obiektu, dziś jednak o rozbiórce, sprawdź, jak przebiega!

Rozbiórka obiektów – krok po kroku

Jak dokładnie przebiega rozbiórka budynków? Przed rozpoczęciem prac konieczne jest dokładne sprawdzenie stanu technicznego danego obiektu. Wtedy to można dopasować sprzęt i sposoby przeprowadzenia wszystkich działań. Czasem istnieje ryzyko zawalenia się budynku, jeśli niektóre z jego elementów są niestabilne, wtedy konieczna jest ich stabilizacja. Samą rozbiórkę budynku rozpoczyna się od usunięcia kominów, a także elementów blacharskich, takich jak rynny. Na dachu nie może być poszycia, więc ściąga się je.

Następne etapy prac to przede wszystkim mozolne rozbieranie stropów, ścian oraz podłóg. W czasie działań konieczne jest systematyczne usuwanie powstałego gruzu, który nie tylko uniemożliwia przejazd maszynom, ale również jest niebezpieczny dla elementów, które mają zostać zachowane. Warto więc na bieżąco sprzątać posesję. Chcemy jednak zaznaczyć, że pierwszy etap rozbiórki obiektów nie dzieje się już przy nich, ale podczas kompletowania niezbędnych dokumentów.

Pozwolenie na prowadzenie prac rozbiórkowych

Jeśli chcesz dokonać rozbiórki obiektu, potrzebujesz pozwolenia, takie uzyska dla Ciebie firma Budem, która chętnie podejmie się takiego zlecenia. Przystąpisz do prac tylko wtedy, gdy będziesz miał pozwolenie administratora budynku (w przypadku ścian w budynkach spółdzielczych), a także urzędowego pozwolenia w innych przypadkach. Nie potrzebujesz go jednak przy budynkach parterowych, wolnostojących gospodarczych o powierzchni do 35m2, o wysokości poniżej 8 metrów, przy granicy działki. Nie musisz mieć pozwolenia również wtedy, gdy budynek jest częścią małej architektury.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz