Materiał Partnera

Rowery miejskie typu holender

Rowery miejskie typu holender

W ostatnich latach można zaobserwować dużą popularność rowerów miejskich typu holender. Moda na nie przywędrowała z krajów niderlandzkich, w których kultura użytkowania rowerów w miastach jest bardzo rozwinięta. Pojawiające się na ulicach rowery nie tylko nadają przestrzeniom urbanistycznym nowego charakteru, ale również przyczyniają się do znacznego spadku emisji spalin samochodowych.

Jak wygląda rower typu holender?

Nowoczesne rowery zwane holendrami wyróżniają się spośród innych rowerów swoją budową. Najczęściej jest to rower typu „damka” ze stalową, wygiętą ramą w różnych kolorach i wzorach, koszykiem na zakupy, dynamem, mocnym bagażnikiem i błotnikiem. Rowery te zostały tak bardzo spopularyzowane, że wiele miast postanowiło przygotować stanowiska wypożyczania rowerów holenderskich. Zaletą „holendrów” jest również możliwość komfortowej jazdy z wyprostowanymi plecami. Świetnie wpływa to na zdrowie użytkowników, którzy poruszając się tego typu rowerami, wyglądają bardzo stylowo i elegancko. Rowery miejskie bardzo często wybierane są na prezenty urodzinowe, imieninowe, a nawet ślubne dla pań.

Marki rowerów typu holender i ich ceny

Rowery typu holender można zakupić już za około 600 złotych. Warto jednak zdecydować się na nieznacznie droższe produkty, które będą mogły wyróżnić się nie tylko wyższą jakością, ale również niepowtarzalną estetyką – dominują ramy w matowych i pastelowych kolorach wiosennych (np. mięta, kolor łososiowy, błękit, róż) oraz rowery z oponami w kremowych odcieniach. Polecanymi producentami rowerów miejskich są Kross, Burghardt, Cossack, Maxim, Unibike, Montego czy Merida. Ważne jest to, aby rama wybranego modelu była zbudowana z wysokiej klasy aluminium, a napęd uwzględniał przerzutki marki Shimano Nexus. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem roweru holenderskiego, wybierz takich dystrybutorów jak sklep Euro-Grosz, który wyspecjalizowany jest w branży rowerowej. Unikaj zakupu sprzętu rowerowego w hipermarketach.

Specyfikacja rowerów typu holender

Najlepsze firmy zajmujące się dystrybucją rowerów typu holender, są w stanie zaoferować konstrukcje jednobiegowe, trzybiegowe, siedmiobiegowe, czy ośmiobiegowe, o różnych wielkościach kół, np.: 20’’, 24’’, 26’’, czy 28’’. Przy wyborze wielkości koła należy zwrócić uwagę na wzrost, a także komfort jazdy, jaki daje odpowiednia konstrukcja. Większe koła charakteryzują się mniejszym kątem natarcia, który pozwala na łatwe pokonywanie przeszkód (np. krawężników, dziur, nierówności) oraz zapewniają zwiększoną szybkość. Mniejsze koła są bardziej zwrotne i dynamiczne, a także znacznie lżejsze.

Opracowanie:
Pisz, Grunwaldzka 5
tel. 798 038 250
Oceń artykuł (1)
5,0
Komentarze
Dodaj komentarz