Materiał Partnera

Rower – dla każdego i na każdą okazję

Rower – dla każdego i na każdą okazję

Rowery są lepszym środkiem transportu niż samochody. To fakt, z którym trudno się sprzeczać. Rowerzyści nie stoją w korkach, a jeżdżąc na rowerze, dbają o kondycję. Na dwóch kołach łatwiej dotrzeć w trudno dostępne miejsce. Na wakacyjnych przejażdżkach pozwalają w pełni podziwiać okolicę. Ponadto w ogóle nie zanieczyszczają środowiska. Do wyboru mamy wiele modeli, idealnych do naszych potrzeb.

Codzienne podróże

Rowery świetnie sprawdzą się jako środek codziennych podróży do szkoły lub pracy. Dzięki nim nie tylko nie będziemy musieli denerwować się spóźniającym autobusem, ale unikniemy także korków. Szczególnie w ostatnich latach rowery miejskie stały się popularne, również za sprawą licznie powstających stacji wypożyczeni. Dodatkowo dzięki codziennym podróżom rowerowym jesteśmy aktywni fizycznie, co jest nam potrzebne, a na co często nie mamy czasu w natłoku obowiązków zawodowych i domowych.

Przystosowane są właśnie do tego typu podróży: często posiadają zamontowany na kierownicy koszyk, na kołach znajdują się błotniki. Jazda na nich jest wygodna, siedzimy bowiem w pozycji wyprostowanej.

Sprzedaż rowerów różnego rodzaju prowadzi sklep Rowerland.

Dwa koła to także rozwiązanie dla dzieci, które nie mają innych możliwości. Dla nich rower to także rozrywka. Pamiętajmy jednak, by model był dopasowany do wzrostu dziecka, by zapewnić mu bezpieczeństwo oraz swobodę jazdy. Rowerland ma do zaoferowania dwa typy rowerów dla dzieci i młodzieży: rowery dziecięce oraz rowery Junior.

Dla turystów

Osoby zainteresowane turystyką rowerową będą potrzebować sprzętu, który sprosta większym wymaganiom niż te stawiane przez ulice miasta. Pokonywanie długich tras o zróżnicowanej nawierzchni wymaga wykorzystania rowerów trekkingowych.

Dają one możliwość założenia bagażu potrzebnego podczas kilkudniowej czy kilkutygodniowej wyprawy, którą możemy na takim rowerze odbyć. Rama oraz ogumienie w postaci kół o średnicy 28 cali pozwala na jazdę w bardziej wyprostowanej pozycji – co jest korzystne dla kręgosłupa, jeśli będziemy spędzać na drodze kilka godzin bez przerwy. Rowery trekkingowe przystosowane są do jazdy zarówno po asfalcie, jak i nieutwardzonej nawierzchni.

Turystyczne przeznaczenie mają także rowery crossowe, których parametry techniczne zbliżone są do trekkingowych. Te jednak nie są wyposażone w bagażniki, co znacznie ogranicza odległości, na jakie możemy się nimi wybierać.

Doskonałym wyborem do poruszania się po trudnym terenie będą rowery MTB. Ich koła mają 26 cali oraz grube opony, co sprawia, że doskonale sprawdzą się na górskich trasach.

Opracowanie:
Broszkowice, Klubowa 23
tel. 33 844 33 43
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz