Materiał Partnera

Rolety zewnętrzne podtynkowe – system Integro

Rolety zewnętrzne podtynkowe – system Integro

Rolety zewnętrzne podtynkowe są dzisiaj wykorzystywane w przypadku nowoczesnego budownictwa. Ich zakładanie powinno być bowiem ściśle zharmonizowane z pracami związanymi z termomodernizacjami. To pozwoli bowiem na brak konieczności późniejszego kucia muru, czy wykonywania poprawek estetycznych elewacji po pracach montażowych. Istotne przy tym jest to, że zapewniają one nie tylko świetną barierę ochronną przez światłem, czy zimnem, ale są także niesamowicie estetyczne – znacznie lepiej prezentują się z całą bryłą budynku, niż rolety zewnętrzne natynkowe.

Nowoczesny design

Rolety zewnętrzne podtynkowe w systemie Integro, wyróżniają się nad innymi typami rolet zewnętrznych, przede wszystkim swoim designem. Oczywiście ich rozmiary, kolory, a czasem nawet materiał wykonania, jest zawsze określany u dystrybutora, który współpracuje z producentem. Najważniejszą kwestią estetyczną, jest jednak to, że rolety zewnętrze podtynkowe są dyskretnie wkomponowane w fasadę budynku. Oznacza to, że skrzynka, do której cała konstrukcja się zwija, jest ukryta w murze! Dzięki temu obiekty wyglądają bardziej naturalnie, a dane elementy całego systemu rolety są jeszcze lepiej zabezpieczone przeciw korozji, czy uszkodzeniom mechanicznym. Warto przy tym wiedzieć, że to właśnie nowoczesny design powoduje, że obecnie system Integro wykorzystywany jest przy budowie apartamentowców, nowych urzędów, czy też domów jednorodzinnych.

Czy można go zastosować w starym budownictwie? Można, ale jest to jednak najbardziej opłacalne, przy jednoczesnym wykonywaniu prac termomodernizacyjnym. W innym wypadku, trzeba być przygotowanym na kucie muru i prace remontowe.

Opłacalność inwestycji

Dzisiaj stosowanie rolet zewnętrznych podtynkowych to bardzo opłacalna inwestycja. Nie tylko chronią one wnętrza przez wzorkiem przechodniów, czy też przed hałasami dochodzącymi np. nocą od ruchliwej ulicy, ale także zapewniają polepszone wskaźniki energooszczędności cieplnej. Zimą rolety zewnętrzne pełnią rolę świetnego izolatora termicznego, uniemożliwiając obniżenie temperatury okien i pomieszczeń. Latem zaś są świetną bariera przeciw promieniom słonecznym – nowoczesny skład materiałowy powoduje nagrzanie konstrukcji rolety, zamiast szyby okna, a to pozwala na uzyskanie przyjemnego chłodu we wnętrzach budynku. Warto przy tym wiedzieć, że dla zarówno mieszkań, domów jednorodzinnych, jak i dla obiektów komercyjnych oraz publicznych, rolety zewnętrzne podtynkowe, są inwestycją opłacalną – energooszczędność może być podwyższona nawet od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Połączenie wysokich parametrów użytkowych z niezwykłym designem powoduje zaś, że tego typu konstrukcje wypierają z rynku rolety natynkowe.

Automatyzacja systemu rolet zewnętrznych

Warto wiedzieć także o tym, że rolety zewnętrzne można przystosować do systemu automatyzacji np. SmartDom. To pozwala na skalibrowanie całej konstrukcji tak, aby pod wpływem określonych czynników – np. natężenie promieni słonecznych – doprowadzano do opuszczania/zwijania rolety. Ważne przy tym jest jednak współpracowanie z odpowiednimi dostawcami i firmami montażowymi. Jedną z najlepszych na rynku – oferuje ona system Integro – jest przedsiębiorstwo Geo-Mont, które specjalizuje się w sprzedaży wysokich jakościowo okien, drzwi, bram garażowych, parapetów, czy właśnie aranżacji okiennych (materiałowe rolety wewnętrzne oraz aluminiowe zewnętrzne i moskitiery przeciw owadom).

Opracowanie:
Szczucin, Kościuszki 61
tel. 608 624 680
Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz