Materiał Partnera

Rolety wolnowiszące. Dlaczego warto na nie postawić?

Rolety wolnowiszące. Dlaczego warto na nie postawić?

Nie da się ukryć, że okna to niezwykle istotny element wnętrza, dlatego warto zadbać o och indywidualny charakter. Efektowną oprawę zyskamy dzięki roletom wolnowiszącym, które stanowią swoiste połączenie tradycji z nowoczesnością. Proste w montażu dodadzą klimatu każdemu pomieszczeniu, a przez swą dostępność w licznych kolorach i rozmiarach, pozwalają na łatwe dopasowanie do istniejącej aranżacji. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Uniwersalne rolety

Rolety to doskonała alternatywa dla klasycznych zasłon okiennych. Chronią nie tylko przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale też przed wzrokiem osób niepożądanych. Poszczególne modele różnią się między sobą pod względem wyglądu, a także budowy, więc przed wyborem mamy nie lada orzech do zgryzienia. Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, czy zależy nam na pełnym zaciemnieniu i ukrywaniu pomieszczeń. Jeśli nie przeszkadza nam delikatny prześwit po obu stronach szyby, warto zainteresować się materiałowymi roletami wolnowiszącymi. W przeciwieństwie do systemu kasetowego nie ma w nich elementów zapewniających pełne przyleganie do okna, lecz z drugiej strony nie stwarzają ograniczeń montażowych. Dlatego też często przytwierdza się je również poza wnęką okienną - do sufitu bądź ściany. Nie sposób ominąć faktu, iż tego typu rolety pozwalają przesłonić większe powierzchnie, a ponadto mogą posłużyć jako ekran projekcyjny. Jak zatem widać, rolety wolnowiszące dają naprawdę szerokie pole do popisu.

Plusy rolet wolnowiszących

Proste w obsłudze rolety wolnowiszące, mimo minimalistycznego wyglądu, pasują niemalże do każdego pomieszczenia i to bez względu na to, czy zostaną zainstalowane w obiekcie mieszkalnym, czy biurowym. Wykonywane są one z tkanin o zdywersyfikowanej transparentności, a ponadto występują w wielu kolorach i wzorach, co pozwala stworzyć spójną całość z istniejącym już wystrojem. Od nas samych zależy już, czy roleta ma stanowić intrygującą dekorację lub jedynie wypełnienie aranżacji. Dużym ułatwieniem dla inwestorów jest ponadto sposobność nabycia na zamówienie rolety wolnowiszącej w niestandardowym rozmiarze. Taką możliwość daje, chociażby ich renomowany producent Szmyd Ewa E-M-rol. W ofercie firmy oprócz rozmaitych rolet odnajdziemy także najwyższej jakości żaluzje, moskitiery, markizy, plisy i systemy dachowe. Zdecydowanie warto zapoznać się bliżej z profilem tego przedsiębiorstwa.

Ze względu na mały stopień skomplikowania konstrukcji, za rolety wolnowiszące zapłacimy mniej niż za rozwiązania kasetowe. Stanowią zatem doskonały wybór przy ograniczonym budżecie. Korzyści ekonomiczne wynikają poza tym z braku konieczności serwisowania, nawet po długim okresie eksploatacji. Na plus rolet wolnowiszących należy zaliczyć ich łatwe czyszczenie. Poszczególne elementy bez trudu da się zdjąć i odświeżyć, przez co będą służyć przez wiele lat w idealnym stanie.

Opracowanie:
Wałbrzych, Hetmańska 1A lok. 58-316
tel. 695 656 610
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz