Materiał Partnera

Rolety - niezawodne osłony okienne w Twoim domu i mieszkaniu

Rolety - niezawodne osłony okienne w Twoim domu i mieszkaniu

Coraz częściej w naszych domach oraz mieszkaniach, zamiast tradycyjnych firan czy nowoczesnych żaluzji, montujemy eleganckie rolety. Ochronią nas przed wścibskim okien sąsiadów, stworzą miłą, przytulną atmosferę, stanowić będą dekoracyjny akcent oraz, w trakcie upalnego lata, stworzą cień i zablokują dopływ gorącego powietrza do wnętrza. Najczęściej montuje się je w salonie oraz sypialni, a także na części zewnętrznej okien.

Wyróżnić możemy dwa rodzaje rolet; rolety zewnętrzne oraz wewnętrzne. Pełnią nieco inne funkcje, jednak zarówno te montowane na fasadzie budynku, jak i w jego wnętrzu stanowić będą niezawodną ochronę okna.

Ochrona pod kontrolą

Rolety zewnętrzne ochronią okno przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wybiciem, a dom przed włamaniem. Zabezpieczą naszą posesję przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak słońce, deszcz, wiatr czy śnieg. W dodatku stanowią doskonałą izolację akustyczną oraz termiczną, latem chroniąc przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, a zimą zapobiegając utracie ciepła, przyczyniając się tym samym do energooszczędności i niższych rachunków. Dzięki inteligentnemu systemowi sterowania ich obsługa jest bardzo prosta. Montując rolety nie tylko zabezpieczymy nasz dom przed szkodliwymi czynnikami, lecz również dzięki nim schronimy się przed wzrokiem sąsiadów. Rolety wysokiej klasy, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, znajdziemy w ofercie salonu Taparella, proponującego swoim klientom różnego rodzaju akcesoria do aranżacji, okna.   

Funkcjonalna ozdoba

Rolety wewnętrzne z kolei stworzą w naszych mieszkaniach przyjemny cień, będąc jednocześnie estetycznym elementem aranżacji wnętrza. Wyróżnić można kilka rodzajów rolet wewnętrznych. Do najbardziej popularnych zaliczyć można rolety rzymskie, materiałowe oraz tak zwane plisy. Wszystkie mają wiele zalet: kontrolują ilość światła, wpadającą do pokoju, a dzięki swojej uniwersalności, nadają się niemal do każdego pomieszczenia. Rolety materiałowe posłużą nam jako funkcjonalne, solidne i niezwykle estetyczne ozdoby okienne. Łatwe w montażu, niebrudzące się, odporne na promienie UV oraz uszkodzenia, stworzą w każdym wnętrzu wyjątkowy nastrój. Do wyboru mamy materiały gładkie, wzorzyste lub fakturowane, w pełnej gamie barw. Rolety rzymskie z kolei są nieco bardziej dekoracyjne i eleganckie. W zależności od aranżacji pomieszczenia, w którym mają być zamontowane, możemy wybrać materiały zasłonowe, bardziej przejrzyste firanowe lub tkaniny typu blackout, całkowicie nieprzepuszczające światła słonecznego. Montuje się do ściany oraz sufitu, podnosi za pomocą wiszących koralików, a steruje elektrycznie. Na koniec warto wspomnieć o plisach, nadających się zarówno do typowych okien, okien dachowych i o nietypowych kształtach: trapezowych, okrągłych czy w formie półkola.            

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz