Materiał Partnera

Rolety czy żaluzje – jakie osłony okienne wybrać do domu?

Rolety czy żaluzje – jakie osłony okienne wybrać do domu?

W większości budynków mieszkalnych ich użytkownicy starają się zapewnić sobie prywatność, ale też kontrolować natężenie wpadającego światła zewnętrznego dzięki różnego rodzaju osłonom okiennym. W przypadku domów warto dokładnie przemyśleć zastosowane rozwiązania – do najczęściej wybieranych zaliczają się zdecydowanie rolety i żaluzje. Jakie ich warianty proponowane są przez sprawdzonych dystrybutorów?

Popularne rolety

Rolety należą obecnie do najpopularniejszych osłon okiennych, jakie montuje się w domach. Są stosunkowo tanie, a klienci cenią sobie przede wszystkim ich estetyczny wygląd oraz funkcjonalność. Warto zwrócić uwagę na materiałowe rolety wewnętrzne, które mogą być montowane np. w specjalistycznych kasetach z prowadnicami. Takie modele są bardzo praktyczne, a ich użytkowanie w ciągu dnia nie sprawia żadnych problemów i daje możliwość dokładnego regulowania natężenia światła zewnętrznego wpadającego do pomieszczenia.

Sporym zainteresowaniem cieszą się również rolety rzymskie, które wyróżniają się przede wszystkim swoim eleganckim wyglądem. Tego typu osłony okienne znaleźć można w rozbudowanej ofercie firmy Gawim, która swoim klientom proponują także egzotyczne, wytrzymałe i atrakcyjne pod względem wizualnym rolety bambusowe. Każdy z wymienionych typów musi być jednak dopasowany do konkretnych okien oraz potrzeb użytkowników, dlatego warto dokładnie skonsultować wybór ze specjalistą – doradzi on wybór odpowiednich osłon okiennych. Mogą to być jednak nie tylko rolety, ale nadal popularne żaluzje.

Klasyka w wielu wydaniach

Żaluzje wciąż wybierane są przez wielu właścicieli domów i stanowią doskonały rodzaj osłony okiennej do tego typu budynków mieszkalnych. Najpopularniejszym ich typem są żaluzje poziome, za pomocą których można bardzo dokładnie regulować stopień natężenia światła wpuszczanego do pomieszczenia. Ich charakterystyczny wygląd sprawia, że żaluzje są osłonami okiennymi wykorzystywanymi w wielu typach aranżacji – zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.

Żaluzje mogą znaleźć się zarówno po stronie zewnętrznej okna, jak i wewnętrznej, ale montuje się je również między szybami. W przypadku zastosowania ich wewnątrz pomieszczenia dobrym rozwiązaniem jest montaż wraz z mechanizmem samoblokującym. Ciekawą wersją są żaluzje drewniane, których elegancki wygląd ma wielu zwolenników. Żaluzje mogą też występować w wariancie poziomym. W takim wypadku określane są jako verticale, które także mogą świetnie sprawdzić się w domu, jednak najczęściej montowane są w biurach i innych obiektach użytkowych. Jak się zatem okazuje, w przypadku wyboru osłon okiennych do domu zarówno rolety, jak i żaluzje pozostają dobrym rozwiązaniem. Ostateczna decyzja najczęściej uwarunkowana jest względami estetycznymi i dopasowaniem do konkretnej aranżacji.

Opracowanie:
Warszawa, Grochowska 144 lok. 146, (paw.7)
tel. 22 610 77 80
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz