Artykuł sponsorowany

Rola sprężarki w systemie chłodzenia

Rola sprężarki w systemie chłodzenia

Samochody chłodnie umożliwiają utrzymanie wewnątrz niskiej temperatury. Jest to niezbędne do przewożenia niektórych produktów, głównie artykułów spożywczych. Istotną rolę w całym systemie chłodniczym odgrywają sprężarki. Warto zrozumieć ich działanie i poznać zasady ich funkcjonowania. Co dobrze jest wiedzieć na temat sprężarek chłodniczych? Zapraszamy do lektury.

Działanie sprężarek chłodniczych

Najpopularniejszym zastosowanie sprężarek są lodówki oraz klimatyzatory. Zadaniem wspomnianego elementu jest sprężanie czynnika chłodniczego, wykorzystywanego w urządzeniach do chłodzenia powietrza, wody lub odprowadzanie ciepła. Dotyczy to również pojazdów samochodowych. Sprzedażą przeznaczonych do nich agregatów chłodniczych zajmuje się firma FHU Mrozon. W tym przypadku wykorzystuje się zazwyczaj sprężarki tłokowe. Wykorzystują one podczas pracy tłok, który porusza się w cylindrze, tworząc ciśnienie i w ten sposób przesuwa się czynnik chłodniczy. Wspomniane sprężarki wyróżniają się prostą budową. To właśnie dzięki temu są szeroko wykorzystywane w nisko wydajnych układach chłodniczych.

Wykorzystanie sprężarek chłodniczych

Od wydajności sprężarki, zależy sprawność działania całej instalacji. Dlatego też należy dobrać ten element odpowiednio do temperatury i wymogów panujących w pomieszczeniu. Zaletą sprężarki tłokowej jest łatwość obsługi, ale także niski koszt ewentualnej naprawy wynikający z prostej budowy. Zaletą wspomnianego elementu jest możliwość uzyskania bardzo wysokich ciśnień. Z tego też względu są powszechnie wykorzystywane w zakładach przemysłowych, ale także w samochodach wykorzystywanych do transportu chłodniczego. Są one wyjątkowo uniwersalne i mobilne. Samochody chłodnie wykorzystuje się nie tylko do przewozu żywności, ale też leków czy kwiatów. Chociaż zakup takiego pojazdu to spora inwestycja, to w ten sposób ograniczyć można starty spowodowane niewłaściwymi warunkami podczas transportu towarów. Oferowanie zawsze świeżych produktów to duża przewaga konkurencyjna.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz