Materiał Partnera

Rola pomocy dydaktycznych w edukacji dziecka.

Rola pomocy dydaktycznych w edukacji dziecka.

Rozwijanie umiejętności rozumienia abstrakcyjnych pojęć i zagadnień matematycznych u dziecka, wymaga ich wizualizacji. Z pomocą przychodzą tzw. pomoce dydaktyczne, które dzięki zastosowaniu przyjaznych dla dziecka materiałów i żywych kolorów, pozwalają na wykształcenie wielu umiejętności niezbędnych nie tylko w nauczaniu matematyki, ale i w innych dziedzinach nauki i życia codziennego.

Jak zrozumieć przestrzenny świat geometrii

Umysł dziecka jest niezwykle plastyczny i chętny do zgłębiania wiedzy, problemy w edukacji matematycznej, z którymi spotykają się uczniowie, zwłaszcza młodszych klas, wynikają z mniejszych możliwości skupienia uwagi, a co za tym idzie, zrozumienia złożoności zagadnień matematycznych, które wymagają szczególnej koncentracji.

Pomoce naukowe dla szkół w postaci modeli brył geometrycznych, to szczególne ułatwienia, zwłaszcza dla dzieci, które nie mają tzw. wyobraźni przestrzennej. Zrozumienie wymiarów danej figury narysowanej na kartce, staje się dla nich trudnością, z którą nie potrafią sobie często poradzić.

Bryła geometryczna – dotknij, obróć, zrozum

Modele brył geometrycznych jakie posiada profesjonalny sklep z wyposażeniem dla szkół Ślężak są bezkonkurencyjne w tym temacie. Bryły oferowane przez firmę, wykonane zostały z niezwykłą dokładnością z wytrzymałego tworzywa plexi, w zależności od przeznaczenia są barwne lub przezroczyste. Wykorzystywane są do zaznajamiania dzieci z nazwami brył foremnych, jak sześcian, ostrosłup, walec czy kula. Niektóre modele wykonane są w technologii umożliwiającej nanoszenie oznaczeń za pomocą pisaków ścieralnych. Inne, dzięki zastosowaniu przezroczystych ścian i umieszczeniu barwnych płaszczyzn są doskonałą podstawą do wizualizacji złożonych zależności pomiędzy płaszczyznami i kątami.

Możliwość dołączenia pomocy dydaktycznych dla szkół do procesu nauczania, również w systemie nauki indywidualnej, rozwija wyobraźnię, porządkuje wiedzę i wpływa na zwiększenie zainteresowania tematem lekcji.

Ekierka, linijka, cyrkiel – czyli rysowanie figur na tablicy.

Nie sposób sobie wyobrazić lekcji geometrii bez rozrysowania na tablicy figur geometrycznych i wytłumaczenia, czym jest kąt i jak pracować z kątomierzem. O wyborze tego typu przyrządów nie powinna decydować cena, ale jakość wykonania, dbałość o szczegóły, wykończenie brzegów i ergonomiczny uchwyt. To będzie miało wpływ na czas eksploatacji w szkole i przyjazność użytkowania każdego dnia. Dlatego warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania tzn. linijki, ekierki, kątomierze i cyrkle wykonane z drewna lub sklejki.

Nauka zasad ruchu drogowego w szkole.

W czwartej klasie szkoły podstawowej zgodnie z aktualnie obowiązującą podstawą programową dzieci podchodzą do egzaminów na kartę rowerową. Przygotowanie do tego ważnego dla nich sprawdzianu praktycznego i teoretycznego, wymaga znajomości znaków drogowych oraz zasad przemieszczania się po ulicach i drogach. Do tego celu bardzo przydaje się praktyczny zestaw składający się z plansz skrzyżowań, magnetycznych znaków drogowych i pieszych. Zajęcia z wychowania komunikacyjnego stają się ciekawe i zachęcają do interaktywnego porządkowania wiedzy o przepisach ruchu drogowego. W zależności od podejścia nauczyciela nauka ta może zmienić się w przyjemne dla dziecka doświadczenie.

W dzisiejszym świecie naładowanym technologią, smartfonami, tabletami, ciężko dzieciom opanować podstawowy materiał z zakresu geometrii, gdzie podstawą do zrozumienia jest właściwie rozwinięta wyobraźnia przestrzenna, które dawniej, dzieci bawiące się bez udziałów komputera, nabierały samoistnie i szybciej niż obecnie. Na szczęście oferta pomocy dydaktycznych w sklepach dla szkół znalazła rozwiązanie i kieruje swoje produkty nie tylko dla szkół ale i dla rodziców dzieci szkolnych.

Opracowanie:
Sobótka, Chopina 24 lok. 2
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz