Materiał Partnera

Rola agencji pracy tymczasowej na rynku

Rola agencji pracy tymczasowej na rynku

Relacje między pracodawcą a pracownikiem od lat ulegają coraz większemu rozluźnieniu. Wynika to po części z tendencji większości przedsiębiorców – szczególnie większych – do oceny działań firmy oraz zatrudnionych przez nią osób przez pryzmat poniesionych kosztów. Agencje pracy tymczasowej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnych przedsiębiorstw, zdejmując z ich barków ogromną ilość rozmaitych formalności oraz uelastyczniając zatrudnienie zgodnie z potrzebami rynkowymi.

Krótka historia pracy tymczasowej

Praca tymczasowa w Polsce pojawiła się inaczej niż na przykład w Stanach Zjednoczonych, gdzie idea takiej pracy ma swój początek. Pomysł zatrudniania na krótki termin narodził się w halach produkcyjnych. Firmy wytwarzające samochody od samego początku swojego istnienia miały okresowo zwiększone zapotrzebowanie na pracowników. Plany produkcyjne wymagały uwinięcia się ze zleceniami w ciągu kilku miesięcy, po których tak duża liczba pracowników po prostu nie była już potrzebna. Agencje pracy tymczasowej są rozwinięciem tej idei i współcześnie pomagają coraz większej liczbie przedsiębiorców, niezależnie od branży. Jedną z nich jest ETS Sp. z o.o. Agencja pracy, z której usług korzystają firmy z Opola, Gliwic, Raciborza i Białej, a także okolic tych miast.

Na czym korzystają firmy współpracujące z agencjami pracy tymczasowej?

Działanie agencji pracy tymczasowej jest proste w swym podstawowym zakresie. Agencja zatrudnia osoby, które następnie w pewien sposób „wypożycza” przedsiębiorcom mającym tymczasowo wyższe zapotrzebowanie na siłę roboczą. Takie wyższe zapotrzebowanie może wynikać zarówno z sezonowości branży, w której działa firma, jak i okresowego przyrostu zleceń. Ma to szczególne znaczenie dla tych z nas, którzy prowadzą firmy o niestałej, opartej na realizowaniu nieregularnie pojawiających się zleceń strukturze. Współpracując z agencją pracy tymczasowej uzyskujemy dostęp do pracowników bez konieczności prowadzenia często długotrwałego procesu rekrutacji – jesteśmy w nim wyręczani. Agencja pracy tymczasowej zajmuje się także kwestiami formalnymi związanymi z wynagrodzeniem pracowników, urlopami czy ubezpieczeniem. Takie agencje pracy pomogą nam także w okresie urlopowym, gdy po prostu zabraknie nam rąk do pracy. Dają nam też one unikatową możliwość „przetestowania” nowych pracowników bez ponoszenia większego ryzyka. Jeśli więc marzy się nam większy zespół, ale nie jesteśmy pewni, czy nasza firma rzeczywiście na tym zyska, nie powinniśmy się wahać – agencja pracy tymczasowej to miejsce dla nas.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz