Materiał Partnera

Rodzinne imprezy okolicznościowe

Rodzinne imprezy okolicznościowe

Obecnie imprezy okolicznościowe, takie jak chrzciny, komunie, urodziny, przyjęcia, bierzmowania,  i inne rodzinne uroczystości coraz rzadziej organizowane są w domach. Szczerze mówiąc słuchając wspomnień mam i babć trudno się temu dziwić. Większa impreza wymagała spędzenia w kuchni nawet tygodnia na ciągłych przygotowaniach. Jeśli uroczystość dotyczyła dziecka, to matka często nie miała dla niego czasu, bo musiała przygotowywać jedzenie, a potem obsługiwać gości, podawać, odgrzewać, wymieniać talerze i tak cały dzień. Gdy już wszyscy poszli padała zmęczona. Współcześnie kobiety wolą postawić na jedną z dwóch opcji – catering lub wynajęcie restauracji i zorganizowanie w niej obiadu.

Usługi cateringowe

Catering sprawia, że całe jedzenie w umówionym czasie przyjeżdża do nas do domu. Możemy zamówić dosłownie każdy element, który będzie potrzebny i nie martwić się o tygodniowe gotowanie i zmęczenie w czasie ważnej uroczystości. Firma cateringowa z pewnością przywiezie pyszne jedzenie, bo będzie liczyć na kolejne zamówienia i polecanie jej znajomym i rodzinie. W takiej sytuacji pojawia się jeszcze jeden problem – podawanie, zmywanie, wymienianie talerzy. W czasie imprezy z pewnością pochłonie to sporo czasu. Możemy oczywiście tym zająć się samodzielnie z pomocą np. babć i ciesząc się, że odeszło nam gotowanie. Inną opcją jest wynajęcie na kilka godzin np. dwójki kelnerów, którzy po dokładnych ustaleniach zajmą się wszystkim za nas.

Zamówienia dla firmy cateringowej

Przeglądając oferty można zauważyć, że wielu firmach cateringowych podstawą oferty jest kuchnia polska. Najczęściej koniecznością są dania obiadowe. Na większych imprezach, takich jak komunie, w pierwszej kolejności podaje się gościom właśnie obiad, następnie pojawiają się ciasta tort i owoce, następnie część ciasto zostawiamy i rozstawiamy rozmaite dania wytrawne – sałatki, ryby, tak aby każdy siedząc przy stole przez kilka godzin mógł po coś sięgnąć jak tylko zgłodnieje. Tak więc zamówienie, jakie złożymy do firmy cateringowej będzie z pewnością dość obszerne, z pewnością jednak możemy liczyć, że otrzymamy świeże jedzenie.

Czy warto zamówić jedzenie na imprezę?

Z pewnością tak. Dlaczego? Ponieważ zaoszczędzimy sobie wielu nerwów i ogrom czasu, który będziemy mogły poświęcić bliskim i spokojnie przeżyć z nimi i spędzić planowaną imprezę. Jeśli chodzi o wydatki, to prawdopodobnie wyniesie nas nieco drożej niż domowa impreza, jednak koszty nie będą zwalały z nóg, a z efektu i smaku będziemy w pełni zadowoleni.

Opracowanie:
Białogard, Stefana Kardynała Wyszyńskiego 2
tel. 48947164487
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz