Materiał Partnera

Rodzaje zaworów stalowych w ofercie Italinox Polska

Rodzaje zaworów stalowych w ofercie Italinox Polska

Kontrolowanie natężenia przepływu medium w instalacjach przemysłowych jest niezwykle istotne ze względu na bezpieczeństwo odbywających się między innymi procesów produkcyjnych. Z rozwiązań regulujących ten czynnik korzystają także gazownie lub stacje wodociągowe. Mowa o różnego rodzaju zaworach, oferowanych przez firmę Italinox Polska, służących do odcinania dopływu lub normalizacji obiegu cieczy bądź gazów.

Zawory kulowe

Są one powszechnie wykorzystywane w instalacjach wodnych, ogrzewania centralnego lub gazowych. Mają również zastosowanie przemysłowe branżach: spożywczej, rafineryjnej lub petrochemicznej jako element służący odcinaniu między innymi dopływu sprężonego powietrza. Ich budowa pozwala na całkowite zablokowanie obiegu i zapobiega nawet najdrobniejszym przeciekom oraz rozszczelnieniom. Różnego rodzaju zawory kulowe można odnaleźć w asortymencie dystrybutora Italinox Polska, którego siedziba znajduje się w miejscowości Wysogotowo. Wiele produktów tego rodzaju jest wyposażona w platformę mocującą, która jest zgodna z normą ISO5211. Mogą być one montowane przy pomocy złącza kołnierzowego, gwintowanego lub poprzez wspawanie. Bogata oferta pozwala bez problemu dobrać zawór idealnie do przeznaczenia i instalacji o zróżnicowanych parametrach.

Zawory igłowe

W przeciwieństwie do wyżej opisanych, tego rodzaju armatura nie odcina całkowicie dopływu cieczy, ale służy do regulowania jego natężenia. Najczęściej stosuje się ją w warunkach charakteryzujących się bardzo wysokim lub zróżnicowanym ciśnieniem, gdyż z reguły jest wykonana ze stali o podwyższonej twardości. Komory są zwykle uformowane w taki sposób, aby eliminować powstający podczas pracy hałas oraz ograniczyć niszczenie wskutek korozji i kawitacji. W ofercie Italinox Polska można odnaleźć zawór igłowy uszczelniony za pomocą trwałego teflonu z odlewanym korpusem. Idealnie nadaje się do wykorzystania w komponentach motoryzacyjnych, jak również maszynach automatyki przemysłowej.

Zawory klapowe

Są zaliczane do tak zwanych zaworów zwrotnych, co oznacza, że zapobiegają cofaniu się medium w instalacji. Stan otwarcia lub zamknięcia klapy wewnątrz zależy od występującej różnicy ciśnień po jej obydwu stronach. Uniesienie się wspomnianego elementu następuje dopiero w momencie, gdy wartość ciśnienia będzie na tyle duża, aby pokonać opór zamontowanej sprężyny albo siłę ciążenia. Warto zaznaczyć, że produkty sprzedawane przez firmę Italinox Polska posiadają odpowiednie atesty, a dodatkowo są wykonywane ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej, dlatego mogą być wykorzystywane w trudnych warunkach środowiskowych. Rodzaj przyłączy w zaworach klapowych występuje w trzech wariantach: kołnierzowym, gwintowanym oraz do spawania.

Zawory zasuwowe

Są stosowane głównie w sieciach wodociągowych w celu całkowitego odcięcia przepływu cieczy. Nie jest wskazane, aby regulować nimi jego natężenie ze względu na brak przystosowania komory do tego rodzaju czynności. W większości przypadków, tak również w asortymencie firmy Italinox Polska, armatura jest wyposażona w uszczelnienia wykonane z PTFE. Można je montować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Podobnie jak w przypadku pozostałych wymienionych rodzajów, ich przyłącza także dzielą się na kołnierzowe oraz gwintowane. W razie jakichkolwiek wątpliwości klienci zainteresowani zakupem mogą liczyć na fachowe doradztwo armatury do indywidualnych potrzeb.

Opracowanie:
Wysogotowo, Skórzewska 65
tel. 61 647 19 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz