Materiał Partnera

Rodzaje wózków dziecięcych

Rodzaje wózków dziecięcych

Przyszli i świeżo upieczeni rodzice stają przed trudnym zadaniem wyboru wózka dla swojej pociechy. Jest z czego wybierać – można zdecydować się np. na model 3 w 1, z kołami z pianki czy na osobną spacerówkę. Jednak zawsze priorytetami powinny być wygoda oraz bezpieczeństwo dziecka. Producenci starają się też ułatwić życie rodzicom i dopasowują wyposażenie także do ich potrzeb. Czym zatem charakteryzują się najpopularniejsze rodzaje wózków?

Wózki 3 w 1

Wózki 3 w 1 od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Mają one wszytko to, czego potrzeba dzieciom przez pierwsze lata ich życia. Każdy taki wózek składa się z osobnego stelaża, do którego dopasowuje się dodatkowe elementy, tak aby można było w nim wozić malucha w określonym wieku.

Na początku na stelażu montuje się gondolę. Jest ona zwykle przeznaczona dla dzieci od pierwszego dnia do 6. miesiąca życia. W jej wnętrzu znajduje się wygodny materac dla noworodka i niemowlaka.

Do stelaża można również szybko przypiąć fotelik samochodowy. Funkcja ta jest niezwykle przydatna, kiedy niemowlę trzeba przetransportować do samochodu. Możliwość przewożenia dziecka w foteliku zostanie także doceniona przez rodziców podczas krótkich zakupów – dzięki niej nie trzeba zawsze mieć ze sobą gondoli w bagażniku.

Ostatnim elementem wózka 3 w 1 jest spacerówka. Można zamontować ją na stelażu, kiedy dziecko skończy pół roku. Jest wyposażona w pasy bezpieczeństwa, w które należy zapinać niemowlaka podczas jazdy.

„Wózek 3 w 1 rośnie wraz z dzieckiem. Będzie doskonały tuż po narodzinach, a następnie szybko zmieni się w wygodną spacerówkę dla większego malucha. Warto też zwrócić uwagę, że zakup modelu 3 w 1 to znacznie mniejszy wydatek dla rodziców. Wybór wózka 2 w 1 albo modelu z samą gondolą może nie być trafionym pomysłem. Osobna spacerówka i wózek głęboki to zdecydowanie większy koszt” – mówi specjalista z firmy DORJAN.

Spacerówki

Spacerówki są przeznaczone dla dzieci, które opanowały już umiejętność siedzenia. Mogą mieć one rozkładane oparcie, tak aby zapewnić maluchowi wygodę podczas drzemki. Są w nich zamontowane także barierki i komfortowe podnóżki. Ze względu na kompaktowe wymiary są idealne w czasie długich podróży – nawet tych samolotem.

Wózki dla bliźniąt

Dla rodziców bliźniąt przygotowano wózki, które bardzo ułatwią spacery z dwójką małych dzieci. Wózki bliźniacze to zarówno modele z gondolami, jak i spacerówki. Budki można montować na gondoli niezależnie od siebie. Poza tym mają parametry oraz funkcje podobne do tych, którymi charakteryzują się wózki dla jednego dziecka.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz