Materiał Partnera

Rodzaje wężów hydraulicznych do maszyn

Rodzaje wężów hydraulicznych do maszyn

Wybierając węże hydrauliczne do konkretnych maszyn pracujących w firmie należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Możemy do nich zaliczyć rodzaj oraz budowę wężów. W każdym przypadku powinny być one ściśle dostosowane do wymogów danego urządzenia, które zostały wskazane przez producenta. W dzisiejszym artykule skupimy się na omówieniu rodzajów wężów hydraulicznych do maszyn i urządzeń, które są dostępne na naszym rynku.

Czym charakteryzują się węże wysokociśnieniowe?

Ten rodzaj wężów hydraulicznych jest stosowany w przypadku, jeśli ciśnienie cieczy płynącej w przewodach jest wysokie. Węże tego typu muszą być pokryte powłoką zewnętrzną o dużej grubości. Rdzeń przewodu jest zbudowany z syntetycznej gumy, która jest odporna na działanie oleju hydraulicznego. Dodatkowym wzmocnieniem konstrukcji węża jest stalowy oplot. Dzięki temu przewody są odporne na rozciąganie, ścieranie oraz oddziaływanie temperatury.Czym charakteryzują się węże niskociśnieniowe?

W sytuacji, kiedy ciecz nie przepływa pod wysokim ciśnieniem stosowane są węże niskociśnieniowe. Wykazują one nieco inną budowę. Co prawda składają się z gumy syntetycznej, ale ich oplot wzmacniający jest wykonany z tkaniny.

Czym charakteryzują się węże ognioodporne?

Węże ognioodporne mają warstwę wewnętrzną wykonaną z olejoodpornej gumy syntetycznej. Na jej powierzchni znajduje się mocny, stalowy oplot, który jest pokryty odporną na otarcia gumą syntetyczną. Tego typu węże hydrauliczne stosowane są w górnictwie oraz pojazdach, silnikach i systemach, które są zagrożone działaniem ognia.

Czym charakteryzują się węże wysoko temperaturowe?

Węże wysoko temperaturowe są wykonane z gumy syntetycznej. Ponadto są wzmocnione podwójnym oplotem z drutu stalowego. Dzięki temu zyskują ochronę przed działaniem skrajnych temperatur. Pokrycie tego typu węży wykazuje wysoką odporność na ścieranie, działanie ozonu oraz wysokie temperatury.

Czym charakteryzują się węże termoplastyczne?

Przewody termoplastyczne są stosowane przede wszystkim w sterownikach, maszynach rolniczych czy wózkach widłowych. Rura wykonana jest z elastomeru poliestrowego lub poliamidu. Rdzeń jest wzmocniony za pomocą dwóch oplotów z aramidu.

Sprawne i odpowiednio dobrane węże hydrauliczne umożliwiają właściwe i bezawaryjne funkcjonowanie całego układu hydraulicznego. Wybierając konkretny typ zawsze warto sugerować się wskazaniami producenta. Można też skorzystać z pomocy firmy Plonex Warszawa prowadzonej przez Pana Piotra Fijałkowskiego. Firma Plonex specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju przewodów, które znajdują zastosowanie w maszynach budowlanych, drogowych, urządzeniach załadunkowych oraz ciągnikach, maszynach i urządzeniach rolniczych. Specjaliści z firmy Plonex pomogą Wam dobrać odpowiedni rodzaj wężów hydraulicznych.

Opracowanie:
Warszawa, Przedpole 1
tel. 22 846 69 47
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz