Materiał Partnera

Rodzaje ubezpieczeń proponowanych przez multiagencje ubezpieczeniowe

Rodzaje ubezpieczeń proponowanych przez multiagencje ubezpieczeniowe

Na rynku ubezpieczeń nie trudno znaleźć miejsca, które oferują różne propozycje ubezpieczeń w niskich cenach, by przyciągnąć klientów. Niezależnie od tego, czy planujesz zawrzeć umowę ubezpieczeniową na życie dla siebie i bliskich, na dom czy samochód, udaj się do sprawdzonego i polecanego agenta, który dopasuje do twoich potrzeb i wymagań taką ofertę, by była jak najbardziej korzystna i nie nadszarpnęła zbyt twojego budżetu.

Czym właściwie jest ubezpieczenie?

Ubezpieczeniem nazywamy pisemną umową, która jest zawierana między towarzystwem ubezpieczeniowym, czyli ubezpieczycielem, a klientem, czyli ubezpieczającym. W ramach tej umowy klient zobowiązuje się do terminowej spłaty składek w określonej kwocie, zaś ubezpieczyciel do wykonania określonej w umowie czynności w postaci wypłaty świadczenia albo odszkodowania, lub wykonania określonych usług, np. organizacja transportu medycznego, holowania pojazdu czy naprawa sprzętu domowego. Jeśli chodzi o klienta, to może być on tylko ubezpieczającym, czyli osobą która zawarła umowę ubezpieczenia dla innej osoby, czyli ubezpieczonego, ale może tą umowę zawrzeć również dla siebie i wtedy jest jednocześnie ubezpieczającym i ubezpieczonym.

Po co ubezpieczenie?

Spore grono osób uważa, że wykupywanie polisy ubezpieczeniowej nie jest konieczne. Jednak zawarcie ubezpieczenia niesie z sobą wiele korzyści. Przede wszystkim ubezpieczenie stanowi ochronę i swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa. Kiedy masz polisę możesz liczyć na świadczenie bądź odszkodowanie, dzięki któremu ty lub twoi bliscy będziecie mogli podjąć leczenie bądź rehabilitację lub naprawić zaistniałą szkodę. Ubezpieczenie daje pewność, że w razie wystąpienia jakiegokolwiek nieszczęścia można liczyć na pomoc ubezpieczalni. Pomyśl zatem o zawarciu ubezpieczenia na życie, a jeśli posiadasz samochód, własne mieszkanie, dom czy gospodarstwo rolne, również o polisie, która będzie odpowiadała twoim potrzebom i wymaganiom. W tym celu najlepiej udać się do miejsca, które dysponuje ofertą wielu towarzystw ubezpieczeniowych, jak multiagencja ASKOR z Warszawy. Współpracuje ona z wiodącymi ubezpieczycielami i gwarantuje kompleksową, a przede wszystkim profesjonalną obsługę. Nawiązując współpracę z tą firmą możesz liczyć wnikliwą analizę i określenie potrzeb ubezpieczeniowych, dokładną kalkulację i porównanie różnych ofert i pomoc w wyborze tej najkorzystniejszej, a gdy już zawrzesz ubezpieczenie, nie musisz martwić się o pilnowanie terminów, gdyż agent przypomni ci o kończącym się terminie ubezpieczenia.

Co możesz wybrać?

Wachlarz ubezpieczeń jakie oferują multiagencje, w tym ASKOR, jest bardzo szeroki i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Spotykając się z agentem poznasz różne oferty, z których specjalista pomoże dobrać najbardziej opcjonalne rozwiązanie, tak, by w pełni odpowiadało tobie, twoim bliskim i było korzystne finansowo. Kupując  ubezpieczenie na życie zwróć uwagę na to, by zawierało jak najwięcej opcji dodatkowych (np. leczenie szpitalne, operacje chirurgiczne, czy urodzenie się dziecka). Może także dodatkowo posiadać lokatę inwestycyjną. Zastanów się też nad ubezpieczeniem posagowym, które dedykowane jest dzieciom. To świetna opcja na dobry start w dorosłość dla twoich pociech. Gdy posiadasz samochód czy motocykl niezwykle istotne jest ubezpieczenia komunikacyjne. Przy obliczaniu składki agent bierze pod uwagę zniżki za bezszkodową jazdę. Korzystnie jest takie ubezpieczenie wziąć w pakiecie, gdzie do obowiązkowego OC dołączone jest AC i NNW. Masz także spore pole manewru jeśli chcesz ubezpieczyć mieszkanie albo dom. Poza ochroną samego budynku lub mieszkania, ubezpieczenia majątkowe zawierają opcję ubezpieczenia ruchomości (mebli, sprzętu multimedialnego, telefonu). Warto także ubezpieczyć dodatkowo mieszkanie od zalania, przepięcia czy czynników pogodowych, jak wichura czy gradobicie. Z towarzystwami ubezpieczeniowymi współpracują przedsiębiorstwa, które zawierają ubezpieczenia na życie dla pracowników, szkoły, przedszkola i żłobki (ubezpieczenia dla dzieci i nauczycieli). Za chwilę zaczynają się ferie zimowe, a niebawem nadejdzie czas na zaplanowanie letniego wypoczynku. Jeśli  wybieracie się na zagraniczne podboje, niezależnie czy będzie spędzać czas aktywnie, czy na leniuchowaniu, pomyślcie o wykupieniu dodatkowej polisy, czyli ubezpieczenia turystycznego – nie wydacie wiele, a biorąc pod uwagę koszty leczenia za granicą lub transportu do kraju, które są ogromne, warto w nie zainwestować.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz