Materiał Partnera

Rodzaje tkanin samochodowych

Rodzaje tkanin samochodowych

Samochody zagościły w naszej rzeczywistości na stałe. Przemieszczamy się nimi w celach zawodowych i rekreacyjnych. Dostępne są w setkach różniących się między sobą modeli, w których obrębie występują jeszcze dodatkowe warianty. Zmiany dotyczą między innymi wyglądu wnętrza oraz zastosowanej tapicerki. Zapewnia ona nie tylko wrażenia estetyczne, ale także użytkowe – właściwie dobrana i konserwowana będzie nam dobrze służyła przez wiele lat.

Dobór tkaniny samochodowej

Tkaniny samochodowe to nie tylko tapicerka, ale także obicia – podsufitek, podłokietników czy nawet drzwi. Jako że różnią się zastosowaniem, inne są także ich cechy oraz właściwości. Zastosowanie to nie jedyna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę. Dużo zależy tutaj także od tego, jak często korzystamy z samochodu oraz tego, czy zabieramy ze sobą pasażerów. Także tych najmłodszych – jeśli mamy dzieci, warto wybrać tkaniny samochodowe, które łatwo będzie wyczyścić. Dobrze byłoby także, aby były wytrzymalsze. Podobnie powinniśmy postąpić, jeśli w podróż zdarza się nam zabrać kota lub psa. Nawet spokojne czworonogi potrafią zniszczyć tapicerkę lub obicia – na przykład swoimi pazurkami. Szeroki wybór tkanin samochodowych znajdziemy w hurtowni Trend TJ Sp. z o.o.

Luksusowa skóra

Skórzana tapicerka w samochodzie to synonim luksusu. Wygląda bardzo efektownie, ale ma także swoje wady. Jedną z nich jest oczywiście cena. Inną jest konieczność odpowiedniej, częstej konserwacji oraz pielęgnacji obić oraz tapicerki ze skóry. Jeśli zaniedbamy tę kwestię, powstające zabrudzenia mogą doprowadzić do zmiany wyglądu wnętrza naszego auta. Finalnie mogą się nawet pojawić nieestetyczne pęknięcia. Jeśli zatem wiemy, że nie będziemy w stanie poświęcać swojemu samochodowi dodatkowego czasu, nie powinniśmy decydować się na skórzaną tapicerkę.

Popularna klasyka – welur i żakard

Najczęściej stosowane tkaniny samochodowe to przede wszystkim żakard i welur. Ten pierwszy znajduje swoje zastosowanie jako obicie boczków oraz podsufitek samochodu, ten drugi natomiast polecany jest głównie na tapicerkę. Ich popularność wynika z dużej wygody użytkowania. Ewentualne dziury czy pęknięcia można stosunkowo łatwo naprawić, a materiały są łatwiejsze w konserwacji i pielęgnacji niż skóra. Dobrze jest oczywiście je zaimpregnować, dzięki czemu nie będą wchłaniać wilgoci, zapachów czy brudu. Przy czyszczeniu musimy zadbać o odpowiednią metodę – tapicerkę możemy czyścić odkurzaczem piorącym, natomiast przykładowo podsufitki – ściereczką bawełnianą. Ich obicia wykonane są zazwyczaj z delikatniejszych materiałów i w ten sposób unikniemy nieestetycznych przetarć.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz