Materiał Partnera

Rodzaje suszarek na bieliznę

Rodzaje suszarek na bieliznę
Zapach świeżego prania większości z nas kojarzy się z przytulnością charakterystyczną dla rodzinnego domu. Jednak każde wykonane pranie niesie ze sobą pewien problem, jakim jest suszenie wypranych ubrań. Sposobów na to jest kilka, jednak w polskich domach wciąż najbardziej popularne są suszarki tradycyjne, rozkładane lub montowane nad wanną. Sprawdźcie, jakie są rodzaje suszarek na bieliznę.

Suszarka – tradycyjna czy elektryczna?

Dawniej wyprana bielizna schnąć mogła tylko w sposób naturalny, powieszona na sznurkach na pranie. Postęp cywilizacyjny przyniósł po jakimś czasie nowe rozwiązanie, jakim były (i są nadal) rozkładane suszarki stojące. Teraz opcji jest znacznie więcej. Do dyspozycji mamy elektryczne suszarki lub pralko-suszarki. Sprzęty te są szczególnie przydatne wtedy, gdy w łazience nie ma przewiewu lub stacjonarne suszarki burzą nasz zmysł estetyczny. Mimo wszystko, jedno i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników. Czy można jednak stwierdzić jednoznacznie, które z nich jest lepsze i bardziej praktyczne?

Suszenie w suszarce kontra suszenie na słońcu

W polskich domach wciąż pranie najczęściej schnie na zewnątrz, wystawione na działanie słońca lub wiatru. Nie da się ukryć, że w dni ciepłe i upalne, jest to bardzo dobre rozwiązanie – wtedy wystarczą dwie godziny i ubrania są gotowe do założenia. Niestety, opcja ta traci na wartości, gdy słupki rtęci na termometrach pokazują coraz niższe temperatury, a z ciemnych chmur leci deszcz. Wtedy zwolennicy naturalnej metody suszenia zmuszeni są do rozkładania w domach stojących suszarek, które nie są uznawane za szczyt elegancji. Co więcej, zajmują sporo miejsca, a to bywa kłopotliwe szczególnie dla właścicieli niewielkich mieszkań. Szczególnie dla nich kupno elektrycznej suszarki lub pralko-suszarki wydaje się niezwykle kuszącą propozycją.

Jak zauważają przedstawiciele sklepu internetowego PARTNER, choć sprzęty do suszenia bielizny nie tylko działają szybko i skutecznie, to jednak mają swoje wady. Przede wszystkim, generują dodatkowe koszty, zarówno związane z ich zakupem, jak i eksploatacją. Nie jest żadną tajemnicą, że niektóre modele suszarek mogą zużywać nawet 10kWhp prądu w jednym cyklu (to daje 5-6 zł za jedno suszenie). Ponadto, uszarki zużywają także wodę i wymagają systematycznego czyszczenia.

Rodzaje suszarek na bieliznę

Spośród dostępnych na rynku rozwiązań możemy wyróżnić następujące rodzaje suszarek na bieliznę:

  • wewnętrzne – najpopularniejsze, przeznaczone do użytku domowego, różnią się między sobą wielkością i sposobem montażu; większość z nich stworzona jest z elementów metalowych z dodatkami tworzywa, można je składać i rozkładać lub montować na stałe, kosztują od kilkudziesięciu do ok. 200 zł; te produkty należą do zróżnicowanej grupy asortymentowej, toteż każdy znajdzie model idealnie odpowiadający jego potrzebom; w tej kategorii znajdują się suszarki elektryczne i niewielkie suszarki wiszące,
  • ogrodowe – większe i cięższe od tych wewnętrznych, mają większą powierzchnię suszenia, można je wbudowywać na stałe; większość z nich posiada aluminiowy stelaż (rzadziej stalowy) oraz elementy z tworzywa sztucznego, zabezpieczające ostre krawędzie suszarki; tego typu produkty są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz