Materiał Partnera

Rodzaje specjalistycznych regałów

Rodzaje specjalistycznych regałów

Regały najczęściej utożsamiane są z elementami wyposażenia wnętrz domów czy mieszkań, na których układane są książki czy różnego rodzaju dekoracje. Producenci tego typu mebli proponują swoim klientom wiele ich rodzajów, które sprawdzają się doskonale w rozmaitych obiektach przemysłowych czy magazynach. Jakie konkretnie regały znajdują się w ofercie renomowanych producentów i co można na nich przechowywać?

Książki na regale

Regał wykorzystywany do przechowywania książek to powszechny widok we wnętrzach, jednak w niektórych przypadkach obciążenia wynikające z tego typu eksploatacji są na tyle spore, że należy zastosować specjalnie wzmocnione konstrukcje. Jest to istotne np. w przypadku bibliotek, które na regałach magazynują wiele pozycji o zróżnicowanej wadze, która nierzadko jest spora. Regały półkowe oferowane przez renomowanego producenta – firmę JCM – to niezwykle wytrzymałe konstrukcje, na których przechowywać można bez większych problemów nie tylko książki, ale też np. segregatory czy dokumenty w luźnej formie. W magazynach świetnie sprawdzają się regały wtykowe, których montaż jest niezwykle prosty dzięki konstrukcji pozbawionej śrub. Słupy wykonane z tulejami wewnętrznymi zapewniają solidność, a ze względu na wysokiej jakości spawy pomiędzy poszczególnymi elementami, cały regał jest sztywny i stabilny. Wyróżnia się on również doskonałą wytrzymałością i jest w pełni bezpieczny. Regały magazynowe występują również w wersji malowanej proszkowo, ocynowanej oraz ekonomicznej. Szeroki asortyment dobrych producentów regałów obejmuje jednak wiele innych modeli – jakich jeszcze?

Wielozadaniowe regały

W sporych magazynach, w których konieczne jest sprawne zarządzanie przestrzenią i rozsądne gospodarowanie nią, doskonale sprawdzają się wielopoziomowe regały półkowe. Takie konstrukcje umożliwiają składowanie towarów na wielu poziomach z pozostawieniem korytarzy roboczych, co znacząco wpływa na możliwości magazynowania w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Całkowita wysokość magazynu jest dzięki wielopoziomowym regałom w pełni wykorzystana, a dostęp do każdej z półek nie sprawia większych trudności. Do przechowywania ciężkich materiałów doskonale nadają się z kolei regały paletowe, na których można pozostawić ładunek znajdujące się na palecie. Do towarów charakteryzujących się znaczną długością sprawdzą się specjalistyczne regały wspornikowe. W tym wypadku możliwe jest układanie ładunków nie tylko za pomocą wózków widłowych, ale też np. suwnic. Odpowiedniej jakości regały wykorzystywane są również do przechowywania opon, a w razie ich uszkodzenia renomowani producenci w ramach serwisu gwarancyjnego wymieniają zniszczone elementy i eliminują wszelkie nieprawidłowości konstrukcyjne.

Opracowanie:
Warszawa, Świętokrzyska 30 lok. 63
tel. 660 439 685
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz