Materiał Partnera

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne kupowane zawsze są na specjalne zamówienie w całych zestawach. Muszą one bowiem swoją estetycznością, a także zastosowaną techniką obejmować wszystkie okna/przeszklenia danego budynku. Warto wiedzieć, że na rynku istnieją różne rodzaje rolet zewnętrznych, które można dzisiaj wykorzystywać nawet, jako osłony całych fasad, czy też przystosowywać je do systemu automatycznego sterowania.

Nowoczesne techniki osłonowe

Przed zapoznaniem się z rodzajami rolet zewnętrznych warto wiedzieć, że na polskim rynku technik osłonowych i dekoracyjnych dla domów oraz innych budynków działa wiele firm. Branża jest bardzo konkurencyjna, a sukces odnoszą tylko takie przedsiębiorstwa, które potrafią wdrażać innowacje w zakres swojej oferty. Istotne jest między innymi branie udziału w targach – np. Międzynarodowe Targi Poznańskie BUDMA – a także współpracowanie z dobrymi producentami półproduktów (np. tkanin na rolety). Takimi wyznacznikami wyróżnia się firma Tomek Nowoczesne rolety i żaluzje, która gwarantuje różnego rodzaju, piękne i funkcjonalne rolety tekstylne, żaluzje pionowe, żaluzje poziome, maty drewniane, markizy, plisy, rolety rzymskie, moskitiery, a także okna. Szczególnie warto jednak zainteresować się żaluzjami zewnętrznymi, które oferuje właśnie to renomowane przedsiębiorstwo.

Najpopularniejsze rodzaje żaluzji zewnętrznych

Do najpopularniejszych żaluzji zewnętrznych, które dzisiaj wykorzystuje się w budownictwie mieszkaniowych, publicznym, a także przemysłowym oraz komercyjno-handlowym, są: żaluzje natynkowe montowane na elewację budynków lub we wnękę okienną; bardzo estetyczne żaluzje naokienne, których technologia polega na ich montażu w konstrukcję okna – cała struktura dopiero wtedy może zostać zainstalowana w otwór budynku; rolety refleksole – wykonane są one z wysokiej jakości włókien poliestrowych i polimerów, a nie z listew drewnianych bądź aluminiowych (ich zaletą jest pochłanianie i odbijanie nawet 90% ciepła, co pozwala na uzyskanie w pomieszczeniach zjawiska efektu cieplarnianego); oraz żaluzje fasadowe, które należą do technik osłonowych całych wielkopowierzchniowych elewacji, a zwłaszcza tych wykonanych ze szkła.

Dlaczego warto stosować żaluzje zewnętrzne?

Stosowanie żaluzji zewnętrznych pozwala na uzyskanie znacznej przewagi nad tymi wewnętrznymi. Przede wszystkim są one wykonane z lepszego jakościowo materiału, który ma zapewniać odpowiednio wysoki poziom izolacji termicznej oraz akustycznej, czy też ochrony antywłamaniowej. Żaluzje zewnętrzne pozwalają zatem na generowanie dużych oszczędności energetycznych w ciągu roku, zapewniając dodatkowe ciepło zimą, a przyjemny chłód latem. Istotne jest też to, że łatwo przystosować je do systemu automatyzacji – również zintegrowanej (BMS – system zarządzania budynkiem, „inteligentny dom”).

Opracowanie:
Olsztyn, Żurawskiego 1a
tel. 89 543 27 00
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz