Materiał Partnera

Rodzaje rolet wewnętrznych i ich zastosowanie

Rodzaje rolet wewnętrznych i ich zastosowanie

Rolety od lat z powodzeniem zastępują firany i zasłony w wielu mieszkaniach. Są cenione za estetykę, wytrzymałość oraz funkcjonalność. Wybierając rolety, zwracamy uwagę na kolor, stopień przepuszczania światła i sposób montażu. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak wiele do zaoferowania w tym zakresie ma aktualny rynek. Przybliżmy więc nieco więcej na temat typów rolet wewnętrznych.

Główne rodzaje rolet wewnętrznych

  • Rolety ekranowe - jedne z najbardziej pospolitych i wciąż chętnie wybierane. Wyróżniamy wśród nich rolety wolnowiszące oraz w systemie mini. Zwykle są wykonane z tworzywa sztucznego (poliester, PCV lub włókno szklane). Pierwszy z typów nie zapewnia dużego zaciemnienia, ponieważ światło przedostaje się po bokach. Roleta mini umieszczana jest z kolei w kasecie, która zapewnia prawidłowe prowadzenie materiału. Dobrze sprawdzają się w pokojach użytku dziennego, przepuszczają rozproszone promienie słoneczne i zapobiegają nadmiernemu nagrzaniu.

  • Panel track - system żaluzji zwany inaczej japońską ścianą. Są to pasy o szerokości od 40 cm do 110 cm, poruszające się po wielotorowej szynie. Mogą przykrywać duże połacie okien, a ich wygląd nawiązuje do tradycyjnych, japońskich wnętrz z przesuwnymi ścianami. Idealnie sprawdzą się w klasycznych pomieszczeniach, w których istotnym aspektem jest odpowiedni nastrój.

  • Rolety rzymskie - w przeciwieństwie do rolet ekranowych nie są nawijane na rolkę, tylko przy podciąganiu składają się w charakterystyczną “harmonijkę”. Efekt wizualny idealnie odpowiada nowoczesnym wnętrzom. Przepuszczają rozproszone światło, nie powodując znacznego wyciemnienia.

  • Rolety plisowane - jedyny typ rolet, który może przysłaniać okna o nietypowych kształtach. Występują rodzaje wolnowiszące i w kasetach, jednokierunkowe oraz dwukierunkowe. Szczególnym uznaniem cieszą się te drugie, gdyż mogą odsłaniać dowolną połać okna w danym momencie.

Jakie rolety wybrać?

Na rolety wewnętrzne warto wygospodarować odpowiedni budżet. Najtańsze produkty niestety się nie sprawdzają, gdyż są wykonane z niskiej jakości materiałów. Istotna jest również barwa, nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale także wydajność. Ciemne rolety przepuszczają do 30% mniej światła niż jasne. Niekiedy warto poprosić o pomoc fachowca. Doradcy z firmy Rol - Tar. Rolety, moskitiery, markizy, żaluzje, bramy, specjalizującej się m.in. w sprzedaży rolet, z pewnością pomogą dokonać właściwego wyboru.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz