Artykuł sponsorowany

Rodzaje protez – jak wybrać protezę nogi?

Rodzaje protez – jak wybrać protezę nogi?

Utrata kończyny to osobista tragedia, z którą niełatwo się pogodzić. Warto jednak nauczyć się żyć od nowa, a pomoże w tym skuteczna rehabilitacja i nowoczesna proteza nogi. Proteza taka stanowi indywidualne zaopatrzenie ortopedyczne. Żeby ją odpowiednio wykonać, należy zwrócić się do specjalisty, który przeprowadzi niezbędne konsultacje. Szczegółowy wywiad oraz badanie gwarantują właściwe dopasowanie protezy. Jakie rodzaje protez znajdują się na rynku i jaki jest ich koszt?

Proteza tymczasowa

Protezy można podzielić na tymczasowe oraz ostateczne. Te pierwsze charakteryzują się prostą budową i są niezbędne z trzech powodów – po pierwsze ich zadaniem jest uformowanie kikuta, po drugie – nauka poruszania się oraz obsługi protezy. Trzecia istotna kwestia związana jest ze zrozumieniem swoich potrzeb – pacjent po przetestowaniu protezy tymczasowej wie, jaka powinna być proteza ostateczna.

Proteza ostateczna

Proteza ostateczna, zwana także modularną jest bardziej skomplikowana od tymczasowej i można zastosować w niej szereg rozwiązań, które znacząco podnoszą komfort jej użytkowania. Podczas projektowania protezy technik ortopeda ma do dyspozycji wiele różnorodnych elementów takich jak leje protezowe, kolana czy stopy. Liczba komponentów pozwala stworzyć protezę doskonale dopasowaną do potrzeb klienta i jego stylu życia. Gdy podejmujemy decyzję o zrobieniu protezy, warto wybrać miejsce, które cieszy się renomą i wieloma pozytywnymi opiniami. Od technika ortopedy zależy bowiem nasz komfort życia. Dlatego postaw na usługi najwyższej klasy, które oferuje Protetyka Ortopedyczna Kałużny w Gdańsku.

Od czego zależy ostateczny koszt protezy?

Na cenę protezy składa się zazwyczaj kilka kwestii. Przede wszystkim złożoność wykonania. Im proteza wymaga większego nakładu pracy, tym jest oczywiście droższa. Na kwotę, którą należy zapłacić, wpływa także system, który zastosowany zostanie w leju protezowym (włókno węglowe, sylikon, podciśnienie itp.) oraz inne elementy protezy – adaptery funkcjonalne, pokrycie kosmetyczne, kolano protezowe, stopa protezowa czy adaptery przedłużające. Ostatnia kwestia, która ma znaczenie podczas ustalania ceny końcowej to aktywność klienta – osoby, które pragną biegać, uprawiać sport potrzebują bardziej profesjonalnych protez, co przekłada się na ich wyższy koszt.

Specjalistyczne usługi protetyczne ułatwiają osobom niepełnosprawnym ruchowo poruszanie się, umożliwiają pełną samodzielność i sprawiają, że ludzie mogą cieszyć się życiem i aktywnością fizyczną. Warto wybrać miejsce, które oferuje protezy najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
 .
.
14.06.2019
Nie lubię gdy w kontekście osób niepełnosprawnych ciągle mówi się jaka to wielka tragedia itp. Nikomu to nie pomaga, a wręcz odłamuje i samego pacjenta i jego rodzinę. Tymczasem dążyć trzeba do tego, aby pomimo niepełnosprawności dana osoba mogła korzystać z życia. Czytałem ostatnio ciekawy materiał tematyczny: https://www.ortocentrum.com.pl/protezy-konczyn-dolnych/protezy-dla-dzieci o protezach dla dzieci. Umożliwiają pełną aktywność, zobaczcie materiały video na stronce.