Materiał Partnera

Rodzaje prac związane z implantami zębowymi

Rodzaje prac związane z implantami zębowymi

Implanty zębowe mogą znacząco poprawić komfort życia osób, które straciły uzębienie na skutek nieszczęśliwego wypadku czy choroby. Decyduje sią na nie coraz więcej osób pragnących pozbyć się kompleksów i przywrócić sobie piękny, zdrowy uśmiech. Są niezwykle trwałe, ale charakteryzuje je również efektowny wygląd. Jak wykonuje się i wstawia implanty zębowe?

Implanty zębowe – co to takiego?

Implant zębowy zastępuje naturalny korzeń zęba. Wykonuje się go z tytanu – pierwiastek ten nie stwarza zagrożenia dla zdrowia organizmu człowieka. Ponadto jest to materiał wytrzymały, który może być poddawany takim samym obciążeniom, co naturalne korzenie zębów.

Swoim wyglądem przypomina natomiast śrubę. Ma zwykle długość do 15 mm oraz średnicę o wielkości 3-5 mm. Nie trzeba się jednak obawiać, że element ten będzie widoczny. Zasłoni go korona protetyczna, której nie sposób odróżnić od naturalnej korony zębowej.

Obecnie implanty są bardzo popularne w stomatologii. Wszczepia się je przy zastosowaniu różnych systemów. Najpopularniejsze z nich to systemy: BEGO, MIS Implants czy Neobiotech.

Trzeba pamiętać, że implanty pozwalają nam odbudować nie tylko braki pojedynczych zębów. Wykonuje się z nich także złożone rekonstrukcje często wykorzystując jednoczasowo zabiegi regeneracji kości - na przykład podniesienia zatoki szczękowej.

W jaki sposób wykonuje się implanty zębowe?

Pierwszym etapem jest założenie implantu. W tym celu dziąsło musi zostać delikatnie nacięte a w kości wywiercony otwór. Jednak przed tym zabiegiem lekarz musi ustalić, czy ilość tkanki kostnej jest wystarczająca do tego, aby mógł zostać tam wszczepiony implant. Jeśli okaże się ona za mała, stomatolog podejmie decyzję o jej regeneracji. Samo wszczepienie implantu jest całkowicie bezbolesne dla pacjenta, który pozostaje pod narkozą lub silnym znieczuleniem miejscowym.

Następnym krokiem jest wkręcenie śruby gojącej. Jej zadaniem jest ukształtowanie dziąsła w miejscu, gdzie został założony implant w taki sposób aby wyglądało identycznie jak przy własnych zębach pacjenta. Po 14 dniach od wkręcenia tej śruby rozpoczyna się proces wykonania korony protetycznej.

„Zanim korona protetyczna zostanie umieszczona na implancie korzenia, dentysta musi wykonać dokładne wyciski. Ważne jest, aby pacjent dobrze czuł się ze swoim nowym zębem, dlatego kolor korony musi uwzględniać jego oczekiwania. Na tym etapie zadaniem stomatologa jest sugerowanie najlepszego rozwiązania” – mówi specjalista z gabinetu Polakowscy – Twoi Dentyści.

Kiedy korona jest już wykonana, na implancie umieszcza się łącznik, który służy do jej mocowania. Założenie korony kończy prace związane z wszczepieniem implantu. Mimo tego stomatolog na pewno zaleci wizyty kontrolne, podczas których będzie monitorowany stan implantu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz