Artykuł sponsorowany

Rodzaje prac, które można wykonać minikoparką.

Rodzaje prac, które można wykonać minikoparką.

Sprzęt budowlany jest niezbędny na budowie. Możemy kupić, wypożyczyć lub wynająć firmę budowlaną, dysponującą minikoparką. Jeśli przekalkulujemy, oczywiście rozejrzymy się za firmą, która świadczy profesjonalne usługi budowlane. Dzięki temu mamy problem rozwiązany, ponieważ zatrudnianie pracownika na okres budowy, mija się z celem. Zwróćmy uwagę, czy firma budowlana ma doświadczenie w robotach ziemnych.

Minikoparka – zalety.

Minikoparka należy do maszyn budowlanych, które zyskują na popularności, zarówno jeśli chodzi o ich wynajem, jak i również zlecanie kolejnych prac, firmie świadczącej usługi z ich wykorzystaniem. Dzieje się tak dlatego, że maszyny te mają kilka ważnych zalet. Pierwszą z nich jest manewrowość, która wynika z wielu możliwości, bazując na ich kompaktowym rozmiarze. Łatwo wykonuje się więc liczne prace, tam, gdzie zwykła koparka nie mogłaby się odpowiednio poruszać. Drugą istotną cechą jest ich wszechstronność, która pozwala na wykonanie wielu prac, od wykonywania wykopów, przez możliwość wykonywania odwiertu, wyburzanie, po wywóz gruzu. Dzięki minikoparce możemy być pewni również, że nawierzchnia oraz otoczenie, w którym maszyna się znajduje, nie ulegną uszkodzeniu. Oprócz tego generują mniej hałasu, i wymagają mniej paliwa, więc są oszczędniejszym wyborem. Całość zalet domyka łatwość ich obsługi, która wynika z prostoty, połączonej z wcześniej wspomnianymi, niewielkimi rozmiarami. Z tego powodu znajdują zastosowanie zarówno przy wykopach pod fundament jak i pod instalacje oraz różne przyłącza, które to prace możemy zlecić firmie Pawła Barylskiego.

Wykopy pod fundamenty.

Wykonanie wykopów uzależnione jest od rodzaju fundamentów, pod które są przygotowywane. Chodzi przede wszystkim o wykopanie odpowiednich dołów, zgodnie z wcześniej ustalonym planem. Dla prostych fundamentów, wylewanych na teren, z użyciem minikoparki, wykopywane rowy o małej głębokości, według planów szerokości. Wykopy przeprowadzane są pod oparte na ławach, fundamenty, wykonywane koparką. Nadmiar ziemi, nie składuje się w wykopie, ale wywozi. Sam wykop należy odpowiednio powiększyć.  Należy sprawdzić kąty wykopu i jego poziom. Fundament może być wylany tylko do równego  wykopu.  Warto pamiętać, że kopanie wykopów, zależne jest od właściwości gruntu, w tym od między wartością dopuszczalnego nacisku a zdolnością gruntu do przyjęcia nacisku. Przygotowanie wykopu jest uzależnione od rodzaju podłoża, jego odkształcalności, od spajania, zdolności utrzymywania ścian nasypu i ciężaru objętościowego gruntu. Roboty ziemne obejmują także wykopy na instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne i gazowe.

Wykopy pod instalacje.

Firma świadcząca usługi minikoparką wykonuje nie tylko wykopy pod fundamenty, ale także pod instalacje, a niektóre przedsiębiorstwa, jak firma Pawła Barylskiego, podejmują się także wykonania przyłączy. Realizacja wykopu pod instalację nie należy do zadań prostych i zawsze musi być wykonana rzetelnie i zgodnie z projektem. Głębokość oraz szerokość danego wykopu ustala się indywidualnie, w zależności od rodzaju wykonywanych instalacji, jednak generalną zasadą jest to, aby ograniczyć do minimum przestrzeń roboczą, czyli tę przestrzeń pomiędzy ścianą wykopu a brzegiem rury, choć dla instalacji studzienek kanalizacyjnych wymaga się zachowanie przestrzeni ochronnej wynoszącej 0,5 m. Do tego rodzaju wykopów nadaje się doskonale minikoparka, ponieważ pozwala na wykonywanie bardzo precyzyjnych prac, które w przypadku wykopów pod instalacje muszą być zgodne z projektem technicznym, uwzględniając nie tylko szerokość, ale także ich kształt. Taki efekt można by było uzyskać, jedynie kopiąc ręcznie, ponieważ tradycyjna koparka nie nadaje się do tego rodzaju zadań, jednak wykonywanie wykopów samodzielnie jest nieekonomiczne – minikoparka po prostu wykona wykop szybko i prosto, oszczędzając czas, siły i pieniądze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz