Materiał Partnera

Rodzaje parapetów zewnętrznych

Rodzaje parapetów zewnętrznych
Parapety zewnętrzne w pierwszej kolejności mają za zadanie chronić ścianę, przed czynnikami atmosferycznymi. Głównie chronić mają ścianę przed wilgocią, dlatego powinny być wykonane z materiałów odpornych zarówno na wilgoć, jak i wodę. Wykonane mogą być one z najróżniejszych materiałów, a każdy z nich ma swoje zalety oraz wady. Dlatego przed kupnem i montażem, warto się dobrze zastanowić nad wyborem.

Parapety z aluminium i PCV

Dość popularne w domkach jednorodzinnych są parapety aluminiowe. Są one wykonane z grubszej blachy, która ma zapewnić im większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Malowane mogą być na dowolny kolor, metodą proszkową, która nie wpływa tak bardzo negatywnie zarówno na środowisko, jak i zdrowie człowieka. Jako że nie ma ograniczeń związanych z doborem kolorów parapetu, można taki dopasować odpowiednio do każdego rodzaju elewacji zewnętrznej. Są one przede wszystkim wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych, nie wymagają także prac konserwacyjnych. Minusem może być ich cena, która jest dość wysoka oraz głośne odbijanie kropel deszczu. Może z tego powodu, znacznie częściej wybieranym rodzajem parapetów, są parapety PCV. Są one odporne na działanie czynników atmosferycznych i w odróżnieniu od wyżej opisywanych parapetów, doskonale tłumią hałasy i dźwięk odbijanych kropel deszczu. Można je łatwo dopasować do każdego rodzaju domu, bez względu na typ wykorzystanej elewacji zewnętrznej. Dodatkowo jest ona łatwa w montażu, co z niską ceną sprawia, że są one bardzo atrakcyjne dla większości konsumentów. Jednak przed wyborem odpowiednich parapetów do domu, warto skonsultować się z firmą taką jak Solan, która specjalizuje się w sprzedaży parapetów zewnętrznych i z pewnością doradcy tej firmy będą potrafili dobrze doradzić, w sprawie wyboru odpowiedniego typu.

Parapety stalowe i kamienne

Ostatnimi czasy, zarówno w budownictwie tradycyjnym, jak i nowoczesnym, swoje zastosowanie znajdują parapety stalowe. Są one wykonywane z blachy ocynkowanej, a ich wymiary są zazwyczaj cięte na zamówienie. Jest to materiał bardzo wytrzymały na działanie warunków atmosferycznych, jest jednak bardzo podatny na wszelkiego rodzaju zarysowania. Jest to materiał ogólnodostępny, dzięki czemu parapety z tego surowca są stosunkowo tanie. Minusem może być obowiązek regularnej konserwacji tego typu parapetów. Nie wymagają tego w takim stopniu parapety kamienne. Są to najbardziej wytrzymały, a także najdroższy rodzaj parapetów. Odznaczają się one ponadprzeciętnym wyglądem oraz szeroką gamą możliwych wzorów oraz kolorów kamienia.

Opracowanie:
Lublin, Porazińskiej 12
tel. 81 751 07 85
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz