Artykuł sponsorowany

Rodzaje oraz zasady użytkowania zbiorników paliwowych do magazynowania paliw klasy III

Rodzaje oraz zasady użytkowania zbiorników paliwowych do magazynowania paliw klasy III

Magazynowanie paliw klasy III powinno odbywać się w przeznaczonych do tego zbiornikach oraz w określonych warunkach. Aby substancje zachowały wszystkie swoje właściwości, a ich składowanie nie stwarzało niebezpieczeństwa wybuchu, konieczne jest przestrzeganie zasad użytkowania pojemników, które są dosyć rygorystyczne. W jakich zbiornikach należy trzymać np. olej napędowy? 

Rodzaje zbiorników paliwowych

Do magazynowania paliw III klasy, czyli ropy naftowej, oleju napędowego oraz produktów pochodnych, służą dwupłaszczowe zbiorniki z systemem dystrybucji. Najczęściej wykonywane są ze stali lub wysoce przetworzonego tworzywa sztucznego. Za sprawą specjalnej konstrukcji zapewniają bezpieczne przechowywanie produktów w warunkach optymalnych. Pojemniki są szczelne, wykazują świetną odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działania zmiennych warunków atmosferycznych. Zbiorniki paliwowe dostępne są w kilku pojemnościach, zarówno w wersji stacjonarnej, jak i mobilnej. Jak można się domyślić, stacjonarne są dużymi magazynami, które pozwalają zaopatrzyć się w większe dostawy paliw. Mobilne jednak oferują wygodę oraz oszczędność czasu, ponieważ zatankować samochód lub maszynę możemy w dowolnym miejscu. Po paliwo nie musimy udawać się na stacją ani wracać do gospodarstwa. Tego typu zbiorniki paliwowe sprawdzą się przede wszystkich w gospodarstwach rolnych. Stacjonarne zbiorniki najczęściej wyposażone są w licznik ilości wydanego paliwa, co pozwala na kontrolowanie stanu magazynowego na bieżąco. W droższych i znacznie bardziej zaawansowanych modelach, pojawiają się nawet moduły GPS, system autoryzacji oraz oprogramowanie do bezprzewodowej transmisji danych. Zbiorniki mobilne posiadają z kolei profilowane dno ułatwiające załadunek przy pomocy wózka widłowego i wbudowaną wewnątrz przegrodę zapobiegającą nadmiernym ruchom paliwa. Wszelkie niezbędne do zbiorników paliwowych produkty, należy kupować w profesjonalnych firmach, takich jak np. LIMET Producent osprzętu do zbiorników cieczy palnych, która w swojej ofercie posiada m.in. osprzęt do zbiorników paliwowych.


Zasady użytkowania zbiorników paliwowych

Z dwupłaszczowych zbiorników paliwowych zawsze trzeba korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem. Wykorzystywanie ich do magazynowania innych substancji niż paliwa ciekłe klasy III jest niedopuszczalne. Dodatkowo, zaleca się chronić przed nadmiernym promieniowaniem UV, przegrzewaniem oraz zawilgoceniem. Należy również zapewnić odpowiednią osłonę od silnych wiatrów oraz unikać zbyt mocnego zakurzenia.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz