Materiał Partnera

Rodzaje opakowań kartonowych

Rodzaje opakowań kartonowych

Opakowania kartonowe wykorzystuje się na każdym kroku – pakuje się w nie prezenty dla najbliższych, materiały reklamowe, sprzęty AGD czy przesyłki kurierskie. Dlatego też można zetknąć się z ich różnymi rodzajami. Mają one zróżnicowany kształty i rozmiary oraz są wykonywane z wielu typów tektury. Wszystko to po to, aby skutecznie zabezpieczały określone grupy przedmiotów. A jakie są najpopularniejsze modele opakowań kartonowych?

Opakowania z kartonu – z czego można wybierać?

Nikt na co dzień nie zastanawia się nad tym, czym różnią się między sobą pudła kartonowe. Dopiero kiedy zachodzi potrzeba zapakowania towarów czy wysłania paczki, należy tak naprawdę przyjrzeć się temu, jak są one wykonane. Na rynku dostępne są takie opakowania kartonowe jak:

  • kartony klapowe – to pudła, które mogą mieć wiele zastosowań. Zazwyczaj trzeba je samodzielnie złożyć, jednak nie jest to trudne zadanie. Nie można zapomnieć też o tym, że składane krawędzie należy skleić. Wyjątkiem są modele, które mają samoprzylepne wykończenia. Opakowania te mają przeważnie kolor szary lub brązowe. Są wykowywane z wytrzymałej tektury 3- lub 5-warstwowej
  • opakowania ozdobne – to najróżnorodniejsza grupa opakowań. Różnią się między sobą kolorami, wykończeniem, sposobem otwierania, a także wzorem. Sprawdzają się w branży reklamowej, ale są też świetne do pakowania upominków. Mogą mieć nadrukowane logo, rysunki lub napisy. Zdobią je często złocenia
  • opakowania fasonowe – zapewniają duże bezpieczeństwo zapakowanego w nie towaru. Dlatego są tak często wykorzystywane przez firmy kurierskie. Można w nich ciasno ułożyć pakunek, tak aby nie był narażony na przesuwanie się i wibracje. Na uwagę zasługuje ich schludny, estetyczny wygląd
  • opakowania meblowe – kartony takie mogą być naprawdę dużych rozmiarów. W środku są często wypełnione styropianem lub dodatkową tekturą, tak aby przewożony mebel był stabilny, nie przewrócił się ani nie zniszczył.

Wykorzystanie opakowań kartonowych

Opakowania z kartonu mogą służyć do pakownia różnorodnego asortymentu, jednak muszą być do tego specjalnie przystosowane.

„Opakowania takie jak pudła kartonowe muszą być produkowane z uwzględnieniem konkretnych potrzeb klienta. Dlatego projektuje się je na wymiar i wykonuje z odpowiedniego rodzaju tektury. Można na nich umieścić też dowolne napisy” – mówi specjalista z firmy Bielpak.

W związku z tym istnieje możliwość produkcji opakowań do transportu pizzy, jak i wytrzymałych kartonów do przeprowadzek czy przewożenia ciężkich mebli. Ważne jest, aby karton był jak najlepiej dostoswany do konkretnego towaru.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz