Materiał Partnera

Rodzaje nowoczesnych rolet i żaluzji

Rodzaje nowoczesnych rolet i żaluzji
Montaż różnego rodzaju rolet, zarówno w wersji zewnętrznej, jak i wewnętrznej, niesie ze sobą wiele zalet. Nie tylko tych natury estetycznej, ale również, co może wydać się ważniejsze, praktycznej. Aby spełnić oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów, producenci rolet wręcz prześcigają się we wprowadzaniu nowych wzorów, kolorów i technologii. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu rolet oraz, co wziąć pod uwagę, aby spełniły one nasze oczekiwania?

Nowoczesne rolety – co na zewnątrz?

Choć rolety zewnętrzne najczęściej kojarzone są z pełnieniem funkcji antywłamaniowej i jest to skojarzenie jak najbardziej zrozumiałe, to nie należy zapominać o tym, iż ich zastosowanie nie ogranicza się jedynie to kwestii związanych z bezpieczeństwem posesji. O czym konkretnie mowa? Montaż rolet zewnętrznych to przede wszystkim doskonała okazja na to, by poradzić sobie z coraz bardziej doskwierającymi upałami. Jak to możliwe? Przy całkowicie spuszczonej rolecie zewnętrznej promienie słoneczne zostają odbite przez aluminiowy pancerz przed dotarciem do szyby. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie dochodzi do nagrzania się wielokomorowego pakietu szybowego, a co za tym idzie, energia cieplna nie zostaje przekazana do środka.

Niemniej jednak całkowite zasłonięcie rolety zewnętrznej powoduje w pomieszczeniu zapadnięcie kompletnych ciemności. Dlatego też ciekawą alternatywą dla rolet na pełnym pancerzu są markizy, wykonane z materiału. Charakterystyczna siateczka dostępna jest w różnych gęstościach splotu. Dzięki możliwości regulacji prześwitu względnego można skutecznie regulować ilość wpadającego światła, przy jednoczesnej ochronie przed wysokimi temperaturami. A co jeśli chodzi o rozwiązania do wewnątrz?

Nowoczesne rolety – wnętrza pomieszczeń

Nie ulega żadnej wątpliwości, że o wyborze rolety wewnętrznej, zdecydowanie najczęściej decydują jej walory estetyczne. Klienci mogą wybierać wśród rozbudowanej gamy rolet zaciemniających, przyciemniających, plisowanych, „dzień-noc”, oraz żaluzji. Wszystkie dostępne są w wielu  kolorach oraz wzorach, co znacznie ułatwia ich dopasowanie do konkretnego wystroju wnętrza. Coraz większym uznaniem ze story klientów cieszą się również moskitiery, które skutecznie powstrzymują różnego rodzaju insekty, próbujące dostać się do domu, w tym przede wszystkim komary.

Moskitiera to doskonały sposób na to, aby cieszyć się stałym dostępem świeżego powietrza bez konieczności zamartwiania się o ewentualne ugryzienia. W razie wątpliwości co do tego, jaki typ rolety sprawdzi się w naszym domu najlepiej, dobrze jest udać się z prośbą o pomoc w wyborze do wyróżniających się producentów. Mowa tu o firmach takich jak Delkom, które od lat zajmują się produkcją najwyższej jakości rolet. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć nie tylko na rzetelne doradztwo, ale także na atrakcyjne ceny zarówno samego materiału, jak i montażu.

Opracowanie:
Łódź, Admiralska 29 A
tel. 502 258 497
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz