Materiał Partnera

Rodzaje modeli zdalnie sterowanych

Rodzaje modeli zdalnie sterowanych

Modelami zdalnie sterowanymi możemy poruszać się po ziemi, po wodzie i w powietrzu. Miniatury prawdziwych pojazdów znajdą dla siebie fani motoryzacji, lotnictwa i marynarki. Jednak nie tylko sterowanie może być dobrą zabawą, ale także samodzielne sklejanie wybranego modelu, który później wprowadzimy w ruch. Modelarze mają do wyboru wiele atrakcyjnych miniatur.

Sterowane na lądzie

Modele zdalnie sterowane to rodzaj zabawek na tyle rozwiniętych, że zachwycają nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Najpopularniejsze są samochody sterowane radiem. Wśród nich można znaleźć miniatury popularnych aut, jak i modele pojazdów, które poradzą sobie niemal z każdymi trudnościami na drodze. Bezawaryjne działanie zawdzięczają nowoczesnej aparaturze RC, odpowiednio dobranym silnikom czy elektronice odpornej na działanie wody. Niektóre modele samochodów ze sprzętem wysokiej jakości są w stanie osiągnąć prędkość do 70, 80, a nawet 96 km/h. Wśród modeli naziemnych znajdziemy także motocykle, które można dowoli tuningować. Sterowane radiem mogą być także modele czołgów, które przypadną do gustu szczególnie fanom militariów.

Sterowane na wodzie

Modele kierowane radiem mogą być także przeznaczone do poruszania się po wodzie. Znajdziemy wiele unikatowych miniatur prawdziwych maszyn. Są to różnego rodzaju żaglówki, jachty,  łodzie przeznaczone do przewozu towarów, holowniki, łodzie ratunkowe, łodzie policyjne, żaglowce, a nawet łodzie podwodne. Poruszając się różnymi modelami można sprawdzić, jak one sobie radzą na wodzie, jaką mają zwrotność i czy bez problemu pokonują fale. Wśród tak dużego wyboru oryginalnych modeli sterowanych radiem znajdą coś dla siebie zarówno modelarze, jak i osoby, które po prostu lubią sterować zabawkami.

Sterowane w powietrzu

Dla fanów lotnictwa oraz adeptów modelarstwa z pewnością przypadną do gustu modele pojazdów latających z różnych krajów i epok. Wśród nich znajdziemy samoloty cywilne, wojskowe i sportowe, którymi możemy wykonywać wybrane manewry i akrobacje w powietrzu. Ponadto warte uwagi są modele śmigłowców RC, które mogą być jedno- i dwuwirnikowe. Jeśli jednak bardziej interesuje nas narywanie filmów z powietrza, najlepszym sposobem jest zakup odpowiedniego drona. Ekspert ze sklepu Scoorpio-Polska w Hażlach mowi: Dostępne są różne wersje w zależności od poziomu zaawansowania użytkownika i jego preferencji. W zabawkach sterowanych radiem często jest możliwość wymiany odpowiednich części i dodatkowego uposażania.  
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz