Materiał Partnera

Rodzaje mebli do przechowywania

Rodzaje mebli do przechowywania

Przeprowadzając się do nowego mieszkania lub decydując się na wymianę wyposażenia, należy uwzględnić zakup mebli różnego rodzaju. Jednym z nich są meble do przechowywania ubrań, ale także innego rodzaju rzeczy, które nie powinny znajdować się w widocznym miejscu. Przejdźmy do krótkiej charakterystyki mebli, które sprawiają, że dom staje się uporządkowany i funkcjonalny.

Szafa wnękowa lub narożna

Podstawowym meblem, który ułatwia podtrzymanie porządku wśród ubrań jest szafa. Niektóre pomieszczenia posiadają wnęki w ścianach, które idealnie pasują do umieszczenia w nich dużego mebla do przechowywania ubrań, sprzętów lub innych przedmiotów obecnych w każdym domu. Montaż wnękowej szafy sprawia, że nie dominuje ona w pomieszczeniu, mimo swoich dużych rozmiarów, ponieważ wypełnia wolną przestrzeń pomiędzy ścianami. Ciekawym rozwiązaniem jest również montaż szafy narożnej – jest ona idealna do miejsc, w których zmieściłby się tradycyjny mebel o równie dużej pojemności, ale narożna budowa zwiększa funkcjonalność szafy i optymalnie wykorzystuje przestrzeń w mniejszych pomieszczeniach.

Szafa z lustrem i innymi akcesoriami

Na rynku znajduje się wiele rodzajów szaf – o różnych rozmiarach oraz wzorach, dzięki czemu można ją optymalnie dostosować zarówno do wielkości pomieszczenia oraz jego przeznaczenia – do salonu, przedpokoju czy pokoju dziecięcego, a także biura, warsztatu lub serwerowni – do tego służą specjalne szafy metalowe, o czym za chwilę.

Przy wyborze szafy domowej należy również zwrócić uwagę na drzwi. Jeżeli dysponujemy małym pomieszczeniem, dobrym rozwiązaniem są drzwi przesuwane wzdłuż prowadnicy. W przypadku większych pokojów można zdecydować się na drzwi otwierane do przodu. W szafie do przedpokoju lub sypialni praktycznym elementem może okazać się lustro, które montowane jest po zewnętrznej stronie lub wewnątrz skrzydła.

Szafy metalowe

Szafy mogą służyć nie tylko w domu, ale również w biurze – do przechowywania różnego rodzaju dokumentów. Jeżeli chcemy zapewnić porządek w pracy, w placówce medycznej, w szkole, na siłowni, w serwerowni lub warsztacie, warto zaopatrzyć się w szafki metalowe, które również dostępne są w wielu rozmiarach i rodzajach – z półkami, skrytkami, przeszklonymi drzwiami. Wszystko zależy od przeznaczenia danej szafy – wyjaśnia ekspert firmy Meblant, która funkcjonuje na rynku już od 1998 roku i posiada w swojej ofercie szeroki wybór szafek metalowych, mebli biurowych, gabinetowych i kuchennych, krzeseł biurowych i stołów drewnianych, foteli, łóżek oraz blatów.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz