Materiał Partnera

Rodzaje materiałów na fronty kuchenne

Rodzaje materiałów na fronty kuchenne

Decydując się na zmianę wystroju kuchni bądź projektując ją od zera stajemy przed bardzo ważnym zadaniem – wyborem wyglądu frontów meblowych. Znajdują się one na przedzie każdego rodzaju szafek i szuflad, więc tworzą obraz całej kuchni. Mogą być wykonane w dowolnej estetyce, uzależnione jest to od tworzywa, z którego są zrobione. Opcji na rynku jest mnóstwo, warto więc przyjrzeć się najważniejszym z nich – takie rozeznanie zagwarantuje satysfakcjonujący wybór.

Ogólnie o frontach kuchennych

Oczywiście szafka nie kończy się na froncie – bardzo wiele o użyteczności szafki decydują okucia które zostaną zamontowane w danym meblu.

Niezależnie od tego, jaką decyzję co do materiału i wykończenia podejmiemy, w firmie Studio Kuchenne Krystian Kupis znajdziemy dowolne rozwiązanie oraz bogaty wybór wyposażenia kuchennego np:szuflady Blum, sprzęt AGD blaty granitowe itp.

Jakie materiały są używane na fronty kuchenne?

•        Fronty drewniane - to piękno samo w sobie. Wyjątkowa i niepowtarzalna struktura drewna w połączeniu z  kolorystyką daje  niesamowity efekt.Piękno drewnianych frontów sprawia ze w zasadzie  nie potrzebują  dodatkowej rekomendacji. Należą do najbardziej ekskluzywnej odmiany frontów meblowych.

•        Fronty Lakierowane Fronty wykonane z płyty mdf charakteryzują się bogata kolorystyka  jak i  również różnorodnością wzorów jak i  wykończeniem krawędzi.Powierzchnie mogą być wykonywane na wysoki połysk lub  półmat .

•        Fronty Akrylowe to aktualnie jedno z ciekawszych i najnowocześniejszych rozwiązań proponowanych przez rynek meblarski. Są dość odporne.Występują w wersji w wysokim połysku lub matowym.

•        Szkło – w zależności od zastosowanego typu szkła może być ono mniej lub bardziej odporne na uszkodzenia. Szkło hartowane czy tzw. szkło bezpieczne bardzo trudno zniszczyć, a wyposażonej w nie kuchni trudno odmówić uroku. Stosowane na fronty kuchenne znajduje się zazwyczaj w aluminiowej ramie.

•        Płyty wiórowe – są najtańszą formą frontów są odporne na różne czynniki.Wzór frontów może być jedynie w prostej formacie, należy uważać na zawilgocenie frontów zwłaszcza na krawędziach .

Opracowanie:
Wałcz, Podleśna 5
tel. 600 311 105
Oceń artykuł (1)
2.0
Komentarze
Dodaj komentarz