Materiał Partnera

Rodzaje materaców do spania

Rodzaje materaców do spania

Sen dla zdrowia każdego człowieka jest bardzo ważny. W łóżku spędzamy średnio 1/3 życia. W trakcie snu organizm odbudowuje siły, a nerwy się uspokajają. Odpowiednio dobrany materac powinien zapewnić ciału takie podparcie w pozycji leżącej, by wszystkie mięśnie podczas snu były rozluźnione, a ty byś rano budził wypoczęty. Jaki zatem wybrać rodzaj materaca, by zapewniał regenerację sił i zadbał o dobrą kondycję kręgosłupa?

To jaki materac do łóżka wybierzesz zależy przede wszystkim od twoich potrzeb o oczekiwań. Cena tutaj nie powinna być głównym wyznacznikiem. Najważniejsze, by materac był wygodny i zapewniał zdrowy sen. Najlepiej zaopatrzyć się w niego w miejscu takim jak sklep Eversleep, gdzie zarówno stacjonarnie, jak też przez Internet kupisz najodpowiedniejszy dla siebie materac.

Materac piankowy

Materace piankowe są wykonane z pianki poliuretanowej. Zazwyczaj posiadają też warstwę kokosową, która nadaje im dość duży stopień twardości. Są ogólnodostępne i dość tanie. Materace piankowe są dostępne w udoskonalonej wersji z pianki wysokoplastycznej, która dostosowuje się do kształtu ciała i dobrze stabilizuje kręgosłup, co zapewnia komfortowy sen. Nie pochłaniają potu, pozwalają skórze oddychać i gwarantują dobrą wentylację. Nadają się do ruchomych stelaży. Możesz tez zdecydować się na materac z pianki termoelastycznej. Doskonale dopasowuje się do budowy ciała i redukuje nacisk, a to powoduje lepsze rozluźnienie mięśni. W tego typu materacu powierzchnia mięknie dopiero gdy ciepło ciała przeniknie w głąb materaca.

Materac sprężynowy (bonnellowy)

Podstawą jego konstrukcji są połączone ze sobą sprężyny, które tworzą charakterystyczne zwoje. Dzięki nim materace jest grubszy i bardziej elastyczny. Sprężyny są pokryte ochronna warstwą, która składa się z włókna kokosowego, włosia końskiego lub trawy morskiej. Materace bonnellowe są niezwykle trwałe i służą użytkownikom przez wiele lat, oczywiście jeśli dba się o nie odpowiednio. Są dostępne w przystępnych cenach. Niestety są mało elastyczne punktowo, dlatego raczej nie nadają się dużych łóżek małżeńskich.

Materac kieszeniowy

Jest najbardziej zaawansowanym rodzajem materaca sprężynowego. Jego budowa oparta jest na sprężynach, które są umieszczone w kieszonkach z tkaniny. Im więcej jest sprężyn tym materac jest bardziej elastyczny i lepiej dopasowuje się do ciała i daje lepsze podparcie dla kręgosłupa. Tym bardziej, że ugięcie jednych sprężyn nie powoduje reakcji tych, które znajdują się obok. Cena materaca kieszeniowego jest dość wysoka, ale komfortowe warunki snu i wypoczynku rekompensują  ją.

Materac lateksowy

Dzięki lateksowemu wkładowi jest niezwykle elastyczny, dobrze dopasowuje się do kształtu ciała i daje doskonałe podparcie dla kręgosłupa, a kiedy się z niego wstaje wraca do pierwotnej formy. Wypełnienie w materacach lateksowych to połączenie mleczka kauczukowego z syntetycznym lateksem. Materac jest lepszy gatunkowo, im więcej jego wkład posiada naturalnego lateksu, a powinno być go minimum 20%. Lateks naturalny ma właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. Dzięki swej wysokiej elastyczności materace lateksowe nadają się do stelaży ruchomych.

Gdy już wybierzesz odpowiedni materac, pomyśl też o dobrej jakości pokrowcu, który zapewni odpowiednią miękkość i puszystość. Poza tym są antyalergiczne. Dzięki możliwości ich ściągania i prania można zachować wysokie warunki higieniczne. Wszelkiego typu materace, jak też pokrowce dostępne są w sklepie Eversleep. Tu także możesz zaopatrzyć się w poduszki ortopedyczne, ochraniacze i nakładki, jak też łóżka drewniane i tapicerowane.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz