Artykuł sponsorowany

Rodzaje masażu leczniczego

Rodzaje masażu leczniczego

Obecnie technik masażu jest wiele, różnią się one sposobem i metodą wykonania oraz wpływem na organizm osoby masującej. Najczęściej wybierany jest masaż leczniczy, którego celem jest zredukowanie napięcia znajdującego się w wybranych partiach ciała. Masaż ten przyspiesza przepływ krwi i pobudza organizm do wytwarzania endorfin. Wybór masażu powinien być podyktowany aktualnymi potrzebami klienta przy zachowaniu bezpieczeństwa jego stanu zdrowia. Jakie są rodzaje masażu i kiedy się je stosuje?

Jakie są masaże i kiedy się je stosuje?

Liczba obecnie wykonywanych masaży przekracza wyobraźnię pacjentów, którzy chcą skorzystać z usługi masażysty. Jednym z najpopularniejszych jest masaż relaksacyjny, który łączy w sobie cechy masażu klasycznego i energetycznego. Jego zadaniem jest pobudzenie mięśni, skóry i układu krążenia. Co więcej, równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres i likwiduje mimowolne napięcie mięśni. Masaż ten najczęściej zalecany jest osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa spowodowane m.in. rwą kulszową, ale nie tylko. Dolegliwości zlokalizowane w obrębie pleców mogą mieć inne podłoże, np. wynikać z obciążenia, wad postaw, nadwagi, długotrwałego stresu czy siedzącego trybu życia. Głębokość osiągniętego relaksu może osiągnąć różne poziomy, najczęściej wymienia się:

  • relaks fizyczny – rozluźnienie ciała, zmniejszenie napięcia mięśni;
  • relaks psychiczny – pełniejsze poczucie własnego ciała, pogłębienie świadomości ciała;
  • relaks emocjonalny – uczucie spokoju, radości, wyciszenie myśli.

Akupunktura jako metoda leczenia schorzeń i urazów mechanicznych

Terapia zwana akupunkturą polega na nakłuwaniu specjalnymi igłami ciała pacjenta w celu stymulacji skóry i przyniesieniu ulgi w określonym stanie chorobowym. Według zwolenników tej terapii ma ona przywracać równowagę fizjologiczną i metaboliczną, wzmacniać układ odpornościowy, pobudzać układ krążenia i naprawiać tkanki z jednoczesnym łagodzeniem bólu. Akupunktura pomaga przy leczeniu niektórych schorzeń, zwłaszcza tych, które powstają na drodze urazu mechanicznego, stresu czy infekcji. Stymulacja za pomocą igieł danego obszaru poprawia krążenie krwi do narządów generujących odczuwanie bólu. Jak podkreśla ekspertka Anna Naumova, mitem jest, iż akupunkturą można wyleczyć każde schorzenie. Terapia bywa nieskuteczna w przypadku przyjmowania niektórych leków, a także negatywnego nastawienia pacjenta. Należy pamiętać, że niezdrowa dieta czy korzystanie z używek znacząco osłabia działanie akupunktury.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz