Materiał Partnera

Rodzaje i zastosowanie tuneli zamrażalniczych

Rodzaje i zastosowanie tuneli zamrażalniczych

Tunele zamrażalnicze są nowoczesnymi urządzeniami służącymi do mrożenia i przechowywania różnego rodzaju produktów spożywczych. Najczęściej korzystają z nich zakłady przetwórstwa żywności oraz lokale gastronomiczne. Istnieje kilka rodzajów tuneli zamrażalniczych. Postaramy się przybliżyć ich charakterystykę. Zapraszamy do lektury.

Tunele zamrażalnicze fluidyzacyjne

Ten rodzaj tuneli zamrażalniczych wykorzystuje tzw. łoże fluidalne i służy do zamrażania owoców i warzyw. Zazwyczaj są one dwutaśmowe. Pierwsza taśma odpowiada za wstępne zamrażanie produktu, druga za jego domrażanie.

Tunele zamrażalnicze taśmowo-spiralne

Te tunele bazują na taśmie w kształcie spirali, która przebiega przez całą długość tunelu wokół bębna transportowego. Istnieją dwa rodzaje tych tuneli: jedno- i dwubębnowe. Wykorzystuje się je do mrożenia gotowych potraw, wyrobów garmażeryjnych oraz lodów.

Tunele zamrażalnicze liniowe

Tunele liniowe mogą być jedno- lub dwutaśmowe. Zamrażanie produktów jest możliwie dzięki taśmie przebiegającej liniowo przez długość tunelu. Tunele te wykorzystuje się do mrożenia wyrobów kulinarnych oraz lodów.

Tunele zamrażalnicze automatyczne stelażowe

Ten rodzaj tunelów ma bardzo skomplikowaną budowę, która umożliwia automatyzację procesu zamrażania. Tunele te wykorzystuje się to zamrażania drobiu lub innego rodzaju mięsa zapakowanego w kartony.

Tunele zamrażalnicze kontaktowe

Wykorzystuje się je głównie do mrożenia ryb. W tunelach tych produkty kładzie się luzem, są one zamrażane pomiędzy płytami. Urządzenia te często nazywa się zamrażarkami płytowymi.

Gdzie zaopatrzyć się w solidne tunele zamrażalnicze?

Obecnie najpopularniejsze są tunele fluidyzacyjne. Dominują one na polskim rynku. Wysokiej jakości urządzenia można zakupić w zakładzie usług przemysłowych Coldex w Płońsku w woj. mazowieckim. Firma działa od 1992 roku i zajmuje się przemysłowymi instalacjami chłodniczymi w zakresie ich projektowania, wykonawstwa, sprzedaży, dostawy, montażu, rozruchu oraz późniejszego serwisu. Warto jest zapoznać się z ofertą tego przedsiębiorstwa, ponieważ stawia ono na innowacyjne rozwiązania energooszczędne i ekologiczne. Ceny usług ustalane są indywidualnie z każdym klientem. Firma jest w stanie przygotować także szczegółowy kosztorys danego projektu, który jest niezbędny, jeśli inwestycję zamierzamy finansować z kredytu lub środków pozyskanych z dotacji unijnych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz