Materiał Partnera

Rodzaje i zastosowanie folii polietylenowej

Rodzaje i zastosowanie folii polietylenowej

Produkty z folii polietylenowej są powszechnie wykorzystywane. Wynika to z tego, że jest ona niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo jest miękka i wyróżnia się dużą elastycznością. Co więcej, tworzywo nie podlega aktywności rozpuszczalników chemicznych. Dlatego używana jest do wytwarzania reklamówek, worków HDPE i innych artykułów.

Jakie wyróżnia się rodzaje folii polietylenowej?

Opakowania foliowe produkowane z polietylenu stosuje się praktycznie wszędzie. Właściwości produktu doceniane są przez przemysł, a także zwykłe gospodarstwa domowe. W ofercie rynkowej można znaleźć torby HDPE, LDPE, a ponadto MDPE. Pierwsze z wymienionych charakteryzują się wysoką gęstością, kolejne niską, natomiast ostatnie średnią. Różnica między nimi polega na ich odporności. W przypadku, gdy chcemy sięgnąć po rozwiązanie wyróżniające się znaczną wytrzymałością, warto zdecydować się na worki HDPE.

Jakie jest zastosowanie worków z polietylenu?

Polietylen stosuje się do produkcji worków jednorazowych, rękawów lub półrękawów. Wskazać należy, że produkt może ulegać pewnym modyfikacjom. Dzięki temu nabywa nowe cenne właściwości. W wyniku tego procesu uzyskuje się folię barwioną, z większym poślizgiem, lub odporną na działanie promieniowania UV - podkreśla specjalista reprezentujący firmę Tomarex Mariusz Gałęziewski, która zajmuje się sprzedażą opakowań foliowych

Dużą popularność przypisuje się folii termokurczliwej. Jest ona doskonała do zapakowania produktu charakteryzującego się nieregularnością kształtów. Innym przykładem produktu jest folia przeciwwilgociowa. Jest ona stosowana na placach budowy. Wykorzystywana jest jako materiał izolacyjny pod wylewkę. Warto wspomnieć także o folii stretchowej. Jest to artykuł przeznaczony do zabezpieczania ładunków lokalizowanych na paletach. Wskazany rodzaj tworzywa używa się ponadto do pakowania produktów żywnościowych. Nie jest ona za bardzo trwała, ale poradzi sobie z określonym zadaniem. Przydatna jest wtedy, gdy chcemy szybko dostać się do produktu znajdującego się w środku.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz