Materiał Partnera

Rodzaje hal przemysłowych

Rodzaje hal przemysłowych

Prawdziwą furorę w wielu zakładach przemysłowych. Przedsiębiorcy wybierają hale stalowe ze względu na szybki czas realizacji, dużą funkcjonalność, możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb oraz relatywnie niskie koszty produkcji. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej halom wykonywanym ze stali.

Jakie jest zastosowanie hal stalowych?

Jeżeli chodzi o zastosowanie hal stalowych, to jest ono bardzo szerokie. Tak naprawdę specyfika i przeznaczenie danego obiektu ma główny wpływ na wybór konkretnej konstrukcji. Hale przemysłowe możemy podzielić ze względu na pełnioną rolę. Wyróżniamy zatem hale:

  • produkcyjne,

  • ogistyczne,

  • magazynowe,

  • handlowe.

Ponadto konstrukcje stalowe są także wykorzystywane do budowy hal sportowych, widowiskowych, stacji obsługi pojazdów, sortowni odpadów, sortowni owoców i warzyw oraz chłodni.

Oczywiście na etapie projektowania i budowy można łączyć poszczególne zastosowania tworząc na przykład hale widowiskowo-sportowe, produkcyjno-magazynowe czy magazynowo-logistyczne.

Jak wygląda konstrukcja hali stalowej?

Konstrukcja hali jest determinowana przez jej przeznaczenie. Każda konstrukcja może być modyfikowana pod indywidualne potrzeby Klienta. Niemniej jednak istnieje pewien wzorzec, który można nazwać przykładową konstrukcją hali stalowej. Ramy nośne obiektu mogą być wykonane z elementów spawanych o pełnych przekrojach. Stal wykorzystywana do tworzenia konstrukcji jest zawsze pokrywana środkami antykorozyjnymi. To znacznie podnosi odporność i trwałość konstrukcji. Poszczególne elementy są ze sobą łączone za pomocą śrub stalowych o dużej wytrzymałości.

W ścianach hali można zamontować specjalne ramy wykonane z profili stalowych. Są one obramowaniem otworów okiennych, drzwiowych oraz bram. Bardzo ważnym elementem hali stalowej jest jej izolacja. W przypadku dachu izolacja polega na położeniu folii polietylenowej na panelach z blachy trapezowej. Stanowi ona paraizolację. Właściwą izolację tworzą płyty z wełny mineralnej. Konstrukcja ścian to z kolei wełna mineralna oraz blachy trapezowe. Ściany mogą być też wykonane z płyt warstwowych. Są to prefabrykowane elementy, które składają się z dwóch okładzin blachy stalowej oraz tzw. rdzenia konstrukcyjno-izolacyjnego, który jest wykonany z twardej wełny mineralnej, styropianu lub też pianki poliuretanowej. Standardowa grubość płyt z wełny wynosi 200 mm. Jej współczynnik U to 0,18 W/m2K.

Szczegółowe informacje dotyczące konstrukcji hal stalowych możecie uzyskać kontaktując się z firmą FMD Konstrukcje prowadzoną przez Dominika Mazurkiewicza. Siedziba firmy mieści się w Teodorowie, na terenie województwa mazowieckiego. Jej oferta obejmuje projektowanie oraz budowę konstrukcji stalowych takich jak magazyny, garaże, wiaty, hale produkcyjne oraz obiekty rolnicze. Duże doświadczenie oraz długa lista realizacji są najlepszą rekomendacją dla firmy FMD Konstrukcje.

Opracowanie:
Teodorów 129E
tel. 501 691 725
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz