Materiał Partnera

Rodzaje dodatków do restauracji

Rodzaje dodatków do restauracji

O sukcesie restauracji może zadecydować wiele szczegółów. Choć w każdej z nich główną rolę grają podawane tam dania, to pewne elementy, takie jak wystrój i dekoracyjne dodatki, w znacznym stopniu wpływają na opinię gości. Przedstawiamy rodzaje dodatków do restauracji.

Wystrój ma znaczenie

Aby można było nazwać restaurację godną polecenia, musi ona spełniać odpowiednie warunki. Choć wydawać by się mogło, że najważniejsze jest serwowane jedzenie, to tak naprawdę nie musi ono przesądzać o sukcesie danego miejsca.

-Wielu ludzi jada na mieście po to, by spróbować nowych smaków, ale także, by móc spotkać się z przyjaciółmi w przyjemnym miejscu. Dlatego każdy restaurator, który chce odnieść sukces w tej trudnej branży, powinien zadbać o stworzenie w swojej restauracji odpowiedniego klimatu – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę Decorest, producenta gustownych dodatków dla restauracji.

Dobra restauracja powinna być nie tylko schludna i przytulna, ale także urządzona w sposób estetyczny i oryginalny. Warto zadbać o najmniejsze szczegóły, które na pewno nie ujdą uwadze gości.

Dodatki do restauracji

Do miłej i przyjaznej restauracji goście wracają chętnie, przyprowadzając do niej kolejnych znajomych. Dobrze jest więc zadbać o jej wystrój, w tym o pewne dodatki, które mogą dodatkowo podkreślić styl i elegancję miejsca. Warto postawić przede wszystkim na:

  • oryginalne, drewniane serwetniki, pozwalające na estetyczne ułożenie serwetek na stoliku,
  • ozdobne karty menu, dobrane do charakteru i stylu restauracji,
  • szykowne tabliczki z napisem „rezerwacja”,
  • stylowe przyprawniki (sól, pieprz, oliwę, ocet balsamiczny, itp.),
  • księgi gości, w których klienci restauracji będą mogli podpisać się na pamiątkę,
  • tabliczki informacyjne, ułatwiające poruszanie się po lokalu (np. wskazujące drogę do toalety).

Pamiętajcie, by wszystkie dodatki pasowały do stylistyki w jakiej utrzymana jest restauracja, aby cały wystrój mógł stanowić wspólną całość. Należy wystrzegać się mieszania wzorów i kolorów, które mogłyby spowodować wrażenie chaosu. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz