Materiał Partnera

Rodzaje bukietów ślubnych – co wybrać: kule, kaskady czy może korsarze?

Rodzaje bukietów ślubnych – co wybrać: kule, kaskady czy może korsarze?

Tradycja zobowiązuje Panny Młode, aby idąc do ślubu miały wiązankę ślubną. Florystyka obecnie ma do zaoferowania w tej dziedzinie wiele rodzajów bukietów ślubnych, które zachwycają zarówno formą, pomysłowością, jak i stosowanym w ślubnych kompozycjach kwiatowych rodzajów kwiatów. Obecnie praktycznie każdy gatunek kwiatów ma swoich zwolenników. Zobaczmy, jakie mamy rodzaje bukietów na ślub?

W zależności od charakteru wesela Panny Młode wybierają tradycyjne róże, margaretki, polne kwiaty, jak również egzotyczne gatunki kwiatów, jak kalie etiopskie, storczyki czy gardenie. W zależności od gatunków wybranych kwiatów, kroju sukienki i charakteru przyjęcia weselnego możemy iść w stronę klasycznych bukietów ślubnych oraz nowoczesnych wiązanek ślubnych.


Klasyczne formy bukietów ślubnych

Od kilku lat we florystyce ślubnej królują kuliste bukiety ślubne typu Nosegay. Kwiaciarnie, które stale śledzą ślubne trendy kwiatowe, poza klasycznymi formami oferują też nowoczesne bukiety ślubne, o przeróżnym kształcie i formach, np. wachlarzy, torebek z zastosowaniem różnych materiałów, np. broszek, guzików albo tkanin. Przykładem kwiaciarni, która sprosta każdemu florystycznemu wyzwaniu, jest kwiaciarnia Kwiaciarenka u Agi.

Bukiety Nosegay są ponadczasowe i popularne gdyż praktycznie pasują do każdego typu urody i każdej sukni ślubnej. Decydując się na ten rodzaj bukietu, finalnie otrzymamy mocno ściśnięty okrągły bukiet, zazwyczaj z kwiatów jednego rodzaju, ze wstążką dookoła łodyg.

Podobne do Nosegay są bukiety typu biedermeierowskiego, które mają kształt półokręgu od zewnątrz ozdobione tiulem lub koronką. Kwiaty zwykle układane są promieniście, z regularnymi odstępami pomiędzy kwiatami.

Jeśli do ślubu wybrana została skromna sukienka, świetnie do niej pasować będzie bukiet typu kaskada, który w przeciwieństwie do wyżej opisanych może być bogato zdobiony. Ułożone w nim kwiaty wyglądają, jakby spływały w kierunku ziemi, często łączy w sobie kilka gatunków kwiatów. Ze względu na ten charakterystyczny układ kwiatów bukiety te nazywane są też prysznicowymi, spływającymi.

Bukiety na rękę, nadgarstek – nowoczesne formy są w modzie

W ostatnich czasach poza wspomnianymi wyżej rodzajami bukietów, coraz więcej Panien Młodych decyduje się na bukiety w nowoczesnej formie, jak chociażby bukiet typu Pomander. Jest to rodzaj bukietu w kształcie kuli zawieszonej na ozdobnej tasiemce, idealnie wygląda z goździków, peonii albo róż, a na dodatek może być użyty jako piękna ozdoba sali weselnej, czy też kościoła.

Stosunkowo dużo narzeczonych decyduje się na bukiety na nadgarstkach, czyli bukiety typu korsarz. Ich zaletą jest to, że mogą być wykonane praktycznie z każdej odmiany kwiatów. Coraz częściej spotyka się też takie odmiany bukietów jak:

  • Bukiet Hand-tied, czyli bukietu z luźno ułożonych kwiatów z łodygami przewiązanymi wstążką, świetnie wygląda wykonany z polnych kwiatów

  • Bukiet Arm Bouquet, czyli kwiatów ułożonych w podłużnym kształcie ułożonych na przedramieniu i podtrzymywany drugą ręką, ślicznie komponuje się z prostymi sukienkami.

Opracowanie:
Jędrzejów, Chrobrego 1
tel. 500 088 678
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz