Materiał Partnera

Rodzaje blach w ofercie dystrybutora wyrobów stalowych

Rodzaje blach w ofercie dystrybutora wyrobów stalowych
Ze stali wykonywanych jest wiele elementów, a do najpopularniejszych zaliczyć można z pewnością blachę. Ta przygotowywana jest w specjalistycznych zakładach w różnych formach, dzięki czemu można ją dopasować do konkretnych zastosowań i warunków eksploatacji. W ofercie dystrybutora wyrobów stalowych można znaleźć wiele rodzajów blachy – co dokładnie obejmuje szeroki asortyment?

Zgodne z wymaganiami klienta

Dystrybutor wyrobów stalowych powinien dostarczyć klientowi materiały, które będą dokładnie odpowiadać jego wymaganiom. Dotyczy to również blach i ich konkretnych parametrów – jednym z najważniejszych jest grubość. W przypadku specjalnych zastosowań niezbędne jest użycie blach grubych, które w arkuszach o różnych rozmiarach znajdują się w rozbudowanej ofercie firmy Italinox-Polska. Ten renomowany dystrybutor wyrobów stalowych jest w stanie dostarczyć również blachy perforowane oraz produkty wykonane ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej.

To właśnie one charakteryzują się specyficzną strukturą, która wyróżnia je na tle innych typów blach. W wariantach perforowanych możliwe jest wykonanie otworów w okrągłym kształcie, ale też przypominających plaster miodu. Popularnym rozwiązaniem jest blacha perforowana ze wzorem tzw. jodełki, a także warianty ozdobne. Tego typu wyrób stalowy stosowany jest w wielu zakładach produkcyjnych i nie tylko – tworzyć można z niego nawet specjalistyczne, zaawansowane konstrukcje, które sprawdzają się zarówno w przemyśle, jak i budownictwie.Blachy każdego typu

Dzięki sporej dostępności blach w ofercie dystrybutora wyrobów stalowych możliwe jest dopasowywanie poszczególnych arkuszy do potrzeb. Sporym zainteresowaniem cieszy się blacha podestowa, która występuje dodatkowo w wariancie ryflowanym bądź łezkowym. Jak sama nazwa wskazuje, z tego rodzaju blachy tworzy się wszelkiego rodzaju podesty i posadzki, które zapewniają doskonałą przyczepność i są dodatkowo bardzo łatwe w czyszczeniu, co również ma znaczenie np. w zakładach produkcyjnych.

Blacha to jednak wyrób, który z powodzeniem sprawdzi się nawet do zwiększenia estetyki w budynku – zarówno w jego części zewnętrznej, jak i w pomieszczeniach. W tym wypadku niezbędne jest jednak zastosowanie blach dekoracyjnych, które również znaleźć można w ofercie renomowanego dystrybutora wyrobów stalowych. Wiele dostępnych wzorów sprawia, że arkusze dopasowane są dokładnie do oczekiwań klienta, a dodatkowym atutem jest możliwość zastosowania poszczególnych gatunków stali do jej produkcji, w tym m.in. stali kwasoodpornej oraz nierdzewnej. Szeroki asortyment obejmuje także nietuzinkowe blachy lustrzane – ich zastosowanie jest dość rozległe, a stosunkowo często wykorzystuje się je np. jako materiał wykończeniowy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz