Artykuł sponsorowany

Rodzaje aparatów słuchowych

Rodzaje aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe to niezbędnik dla osób, które cierpią na różnego rodzaju niedosłuch. Dzięki nim takie osoby mogą normalnie cieszyć się życiem i zapominać o swoich problemach zdrowotnych tego typu. Istnieje kilka podstawowych typów aparatów słuchowych – zauszne, wewnątrzkanałowe i douszne. Czym charakteryzuje się każdy rodzaj?

Co warto wiedzieć o aparatach słuchowych zausznych?

Zauszne aparaty słuchowe (BTE) znajdują się za małżowiną uszną. Wychodzi z nich mały plastikowy przewód, przez który dźwięk dociera do wkładki wewnątrzusznej, osadzonej w zewnętrznym przewodzie słuchowym. Dzięki niej urządzenie jest utrzymywane we właściwej pozycji.

Współczesne aparaty słuchowe zauszne są małe, filigranowe, różnokolorowe, wodoszczelne (do głębokości 1 m), a także nie rzucają się w oczy. Istnieją nawet specjalne modele dla sportowców – odporne na pot, pył, wodę. Aparaty zauszne często daje się dzieciom, a nieco rzadziej osobom noszącym stale okulary.

Firma dor-MED zajmuje się nie tylko protetyką i diagnostyka słuchu. Zaopatrza także swoich klientów w nowoczesne aparaty słuchowe, różnych rodzajów.

Czym charakteryzują się aparaty słuchowe wewnątrzkanałowe?

Aparaty słuchowe wewnątrzkanałowe (ITC) znajdują się częściowo w przewodzie słuchowym osoby z zaburzeniami słuchu, a częściowo na zewnątrz. Są bardziej dyskretne aniżeli urządzenia zauszne. Wykazują dłuższą żywotność baterii. Daje się je zazwyczaj osobom z lekkim lub umiarkowanym ubytkiem słuchu.

Co warto wiedzieć o aparatach słuchowych dousznych?

Aparaty słuchowe douszne (ITE) nosi się całkowicie w przewodzie słuchowym zewnętrznym. To najbardziej dyskretny typ urządzeń poprawiających słuch. Są dedykowane osobom z niedosłuchem małego lub średniego stopnia. Nie można natomiast dawać ich dzieciom (ich uszy wciąż rosną). Aparaty słuchowe douszne dopasowuje się indywidualnie do danego pacjenta.

Czym są aparaty douszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie?

Aparaty zauszne ze specjalną słuchawką w przewodzie słuchowym (RIC) są nieco mniejsze od klasycznych aparatów zausznych. To rozwiązanie nowoczesne – są tak zaawansowane technologicznie, że mogą bezprzewodowo łączyć się np. z telefonami komórkowymi. Dedykowane są osobom z lekkim i głębokim ubytkiem słuchu. Największą wadą jest wysoka cena.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz