Materiał Partnera

Rodzaje akcesoriów dla matek karmiących

Rodzaje akcesoriów dla matek karmiących

Mówi się, że wychowywanie dziecka to najcięższy zawód na świecie. Mężczyźni nie są tego świadomi, ale dzielnie i wytrwale pomagają matkom w tym procesie. Nie powinna ich zatem dziwić duża ilość różnego rodzaju akcesoriów, które ich żony wykorzystują podczas opieki nad niemowlęciem, szczególnie w fazie karmienia piersią. Sprawdźmy, jakie produkty mogą być przydatne podczas rozwoju małego dziecka.

Podstawowe akcesoria do karmienia dzieci

Firmy, które produkują akcesoria dla matek karmiących oraz dzieci, prześcigają się w coraz to nowych pomysłach. Nie wszystkie z produktów są niezbędne, ale wiele z nich może ułatwić pierwsze lata życia z maluchem pod jednym dachem. Podstawowymi akcesoriami są na pewno smoczki, butelki do karmienia oraz szczotki do mycia, które pomagają usunąć znajdujące się w nich resztki mleka. Ponadto przydać się może podgrzewacz (również do słoiczków z obiadem) oraz sterylizator do butelki – produkt droższy, ale na pewno przynoszący wiele korzyści, w szczególności umożliwiający zaoszczędzić czas potrzebny do przegotowywania akcesoriów we wrzącej wodzie.

Produkty przeznaczone dla kobiet

Wśród akcesoriów dla matek karmiących ważne są również produkty przydatne samym kobietom. Są to np. wkładki laktacyjne, które, włożone do biustonosza, absorbują mleko wypływające z piersi. Niektóre kobiety są zmuszone do ich używania jeszcze przed porodem, ponieważ już w tym okresie dochodzi do wydobywania się z piersi pokarmu początkowego. Podczas karmienia piersią wkładki laktacyjne stają się już produktem pierwszej potrzeby. Można je kupić w wersji jednorazowej (na dzień i noc) oraz wielorazowej.

Jeżeli mama jest zapracowaną kobietą i dzieli obowiązki rodzicielskie z mężem lub partnerem, może zawczasu odciągnąć mleko z piersi za pomocą laktatora (ręcznego lub elektrycznego), aby było ono podawane w czasie jej nieobecności przy dziecku. Urządzenie jest przydatne również w przypadku, gdy potomstwo urodziło się przed terminem i razem z matką przebywa w szpitalu lub gdy kobieta ma problemy z karmieniem piersią bądź laktacją.

Gdzie można zaopatrzyć się w akcesoria dla matek karmiących?

Wszystkie powyższe akcesoria oraz wiele innych, równie potrzebnych podczas okresu karmienia piersią znajdują się w ofercie hurtowni artykułów dziecięcych i niemowlęcych AICO, która działa w branży od 1990 roku, a jej siedziba znajduje się w Warszawie. Wszystkie oferowane produkty projektowane są z troską o zdrowie maluchów, a także w celu zapewnienia im bezpieczeństwa oraz odpowiedniej higieny. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz