Materiał Partnera

Rewitalizacja i lifting skóry dzięki niciom PDO – czym dokładnie one są?

Rewitalizacja i lifting skóry dzięki niciom PDO – czym dokładnie one są?

Biegnący nieubłaganie czas znacząco wpływa na wygląd naszej skóry. Wraz z jego upływem na twarzy pojawiają się zmarszczki, zwiotczenia i bruzdy. Gabinety medycyny estetycznej prześcigają się w oferowaniu skutecznych metod przywracania skórze jędrności. Jedną z nich są tzw. nici PDO – zabieg z ich wykorzystaniem jest przede wszystkim mało inwazyjny. Jakie jeszcze korzyści daje zastosowanie takiego rozwiązania?

Jak to działa?

Zabieg rewitalizujący przy użyciu nici PDO to innowacyjna, a przy tym niezwykle skuteczna metoda. Polega ona na wprowadzeniu specjalnych nici haczykowatych wykonanych z polidioksanonu lub kwasu mlekowego w miejscu, w którym skóra ma być ujędrniona. Wprowadzone nici ulegają stopniowemu, powolnemu rozpuszczeniu, tworząc charakterystyczne kolumny z elastyny i kolagenu. W ten sposób diametralnie zmienia się napięcie skóry, a zmarszczki zostają zniwelowane. Ośrodek Medycyny Estetycznej B. Domosławskiej i Wspólników stosuje jedynie nici PDO najwyższej jakości oraz gwarantuje swoim klientom usługę wykonaną w pełni profesjonalnie i bezpiecznie. W efekcie pobudzona do działania skóra zdecydowanie się ujędrnia, a tkanki znajdujące się w miejscach zaimplementowania nici haczykowatych zostają pogrubione. Pod wpływem zaciągnięcia przez specjalistyczną nić, tkanki są unoszone i stabilizowane w nowym położeniu. Takie rozwiązanie jest nie tylko skuteczne, ale i przede wszystkim bardzo trwałe. Rezultaty widoczne są niemal od razu po zakończeniu zabiegu, co stanowi jego dodatkowy atut. Kiedy dokładnie można stosować rewitalizację i lifting skóry za pomocą nici PDO?

Skóra jak nowa

Nici rewitalizujące PDO oferowane przez renomowane ośrodki medycyny estetycznej przeznaczone są zarówno dla pań, jak i panów. Za pomocą nici rewitalizujących PDO można wyeliminować zmarszczki poprzeczne znajdujące się na czole. Zabieg pomoże też w kompleksowej rewitalizacji skóry – poprawa jej kondycji i zredukowanie bruzd przyniosą pozytywne zmiany dla twarzy, która po zabiegu z użyciem nici PDO wygląda dużo młodziej i zdrowiej. Takie rozwiązanie jest także doskonałe dla osób chcących unieść policzki czy kąciki ust, przeprowadzić korektę kształtu nosa czy łuków brwiowych. Dzięki temu, że cały zabieg jest stosunkowo mało bolesny i mało inwazyjny, staje się coraz popularniejszy. Doskonałe efekty widoczne tuż po zastosowaniu nici zachęcają do wypróbowania tego sposobu rewitalizacji i liftingu skóry coraz większą grupę osób. Należy jednak pamiętać, że zabieg musi być wykonany jedynie w specjalistycznym ośrodku medycyny estetycznej, w którym pracują wykwalifikowani profesjonaliści.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz