Artykuł sponsorowany

Restauracja kaukaska znakomitym miejscem do organizacji imprezy okolicznościowej

Restauracja kaukaska znakomitym miejscem do organizacji imprezy okolicznościowej
Jeśli macie w planach organizację imprezy okolicznościowej i szukacie ciekawego miejsca, w którym Wasi goście będą dobrze się bawić i zajadać ze smakiem podawane potrawy, powinniście rozważyć wybór restauracji kaukaskiej. Klimat takich miejsc sprzyja spotkaniom towarzyskim, a pyszna kuchnia tradycyjna dodatkowo uświetni całe wydarzenie.

Kuchnia kaukaska

Potrawy kuchni kaukaskiej stanowią ciekawą alternatywę dla kuchni polskiej czy bardzo popularnej w naszym kraju od lat kuchni włoskiej. W restauracjach, które podają tradycyjne kaukaskie potrawy można spróbować oryginalnych, a jednocześnie bardzo smakowitych specjałów.

Kuchnia kaukaska charakteryzuje się unikalnym łączeniem smaków, takim, którego nie znajdziemy nigdzie indziej. Dania te tworzone są z kompozycji mięs, owoców i warzyw. Przyprawia się je aromatycznymi dodatkami, takimi jak ocet, orzechy i pasty paprykowe. Wszystko to sprawia, że tradycyjne kaukaskie dania stanowią ewenement na skalę światową – zapewnia nasz rozmówca reprezentujący restaurację Lawasz.

Choć za kuchnię kaukaską uważa się dania z wielu krajów, to w restauracjach o takim profilu najczęściej można spotkać dania ormiańskie i gruzińskie.

Kuchnia ormiańska

Kuchnia ormiańska istnieje od ponad 3 tysięcy lat i związana jest bezpośrednio z tradycją starożytnej Azji. Jak każda kuchnia pogranicza, łączy swoje tradycje kulinarne z tradycjami zaczerpniętymi od sąsiadów. Zbliżona jest nieco do kuchni greckiej i tureckiej, ale zachowuje swoją specyficzność poprzez wyjątkowy dobór przypraw oraz główne składniki potraw.

Dania kuchni ormiańskiej są różnorodne i aromatyczne. Ich najważniejszą cechą jest pikantność. Ormianie do swoich potraw sypią dużo soli, pieprzu, papryki, czosnku, kolendry, bazylii i kminku, co czyni je zarówno bardzo aromatycznymi, jak i zdrowymi. Tradycyjnymi daniami ormiańskim są m.in. chaczapuri (rodzaj chleba zapiekanego z serem w środku), khorowac, pierożki khinkali, kebab po ormiańsku i buglama (gulasz z baraniną, bakłażanem, cieciorką i ryżem).

Kuchnia gruzińska

Jako że w Gruzji panuje klimat podzwrotnikowy, to kraj ten jest bogaty w dojrzewające warzywa i owoce, takie jak arbuzy, melony, winogrona, pomidory i bakłażany. Kuchnia gruzińska słynie, podobnie jak ormiańska, z tradycyjnego chaczapuri. Ponadto Gruzini zajadają się pierogami chinkali z mięsnym, grzybowym, warzywnym lub serowym nadzieniem. Jeśli chodzi o chaczapuri, to spotkać można je w różnych wariantach (jest to zależne od regionu, w jakim są przyrządzane). Z kolei do sakiewek chinkali podawany jest rosół.

Jako deser w Gruzji często podaje się tamtejszy przysmak, czyli czurczhelę robioną z orzechów nawlekanych na sznurek i zanurzanych w gorącym soku z winogron zagęszczonym mąką kukurydzianą (gdy ostygnie wygląda jak batonik). Deser ten idealnie współgra z pysznym gruzińskim winem, czyli kolejnym znakiem firmowym tego kraju. Innym tradycyjnym trunkiem wartym spróbowania jest chacha, narodowy, bardzo mocny alkohol.

Impreza okolicznościowa w restauracji kaukaskiej

Restauracja kaukaska to świetne miejsce na organizację imprezy okolicznościowej. Możecie być pewni, że Wasi goście będą nie tylko pozytywnie zaskoczeni, ale wręcz zachwyceni całym doświadczeniem. W końcu tam, gdzie podaje się pyszne jedzenie i leje znakomite trunki, zabawa zawsze jest najlepsza.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz