Materiał Partnera

Renowacja zabytkowych samochodów - inwestycja opłacalna?

Renowacja zabytkowych samochodów - inwestycja opłacalna?

Renowacja samochodów zabytkowych daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale niekiedy pozwala również na uzyskanie wysokiego zarobku. Żeby to jednak było możliwe, konieczne jest spełnienie kilku znaczących warunków, które sprawią, że nasze auto stanie się prawdziwą gratką dla każdego miłośnika motoryzacji.

Wybór profesjonalnego warsztatu

Żeby mieć całkowitą pewność, że dokonując renowacji samochodu zabytkowego nie sprawimy, że straci on przez to swoją duszę oraz wartość, musimy wybrać odpowiedni serwis naprawczy. Powinien być to warsztat, który specjalizuje się w serwisowaniu oraz kompletnej renowacji aut kolekcjonerskich i zabytkowych. W takich miejscach, jak np. w serwisie Rzepecki Auto Jabłonna pod Warszawą, pracują prawdziwi miłośnicy zabytkowych samochodów, dla których przywracanie świetności tego typu pojazdom to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja.

Przy renowacji tego typu aut konieczna jest bowiem nie tylko wiedza na temat ich konstrukcji, ale także bardzo duża precyzja. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że oddane przez nas do renowacji auto, po wykonaniu wszystkich niezbędnych prac zwiększy swoją wartość.

Przebieg renowacji

Jak tłumaczy nasz rozmówca ze wspomnianego już wcześniej serwisu Rzepecki Auto Jabłonna: Proces renowacji zabytkowych i kolekcjonerskich samochodów jest bardzo skomplikowany i czasochłonny. Zazwyczaj nie trwa krócej niż około 30 dni, wszystko zależy jednak od stanu, w jakim trafia do nas auto. Jeżeli prace polegają jedynie na przeprowadzeniu drobnych prac, czas ten się skróci, jeżeli jednak konieczne będzie przeprowadzenie kompleksowych napraw nadwozia czy gruntownej renowacji silnika, może potrwać nawet znacznie dłużej.

Prace nad renowacją starych samochodów zawsze rozpoczyna się od dokładnego demontażu. Dzięki temu serwisanci mogą dokładnie sprawdzić, które części wymagają naprawy lub renowacji, a które trzeba koniecznie wymienić na nowe. W tym miejscu warto zaznaczyć, że mając do czynienia z samochodami kolekcjonerskimi, wszystkie części w samochodzie powinny być oryginalne lub wykonane zgodnie z technologią z okresu jego produkcji, inaczej poważnie zmniejszy się wartość samochodu.

Po wykonaniu napraw wszystkich elementów wozu, serwisanci montują z powrotem wszystkie części oraz przystępują do prac wykończeniowych. W tym miejscu również bardzo ważna jest precyzja oraz zachowanie zgodności z oryginałem. Dla zwiększenia wartości samochodu liczy się bowiem każdy detal – wygląd i kształt tapicerki, elementy drewniane oraz wszystkie elementy zdobnicze.

Renowacja samochodów dla zysku

Jeżeli posiadamy stary, nawet bardzo zniszczony, kolekcjonerski samochód i chcielibyśmy na nim zarobić, wykonanie jego kompleksowej renowacji jest bardzo dobrym pomysłem. Kolekcjonerzy bardzo często płacą za rzadkie samochody bardzo dużo pieniędzy. Istnieje nawet duża grupa osób, także w Polsce, która zajmuje się wyszukiwaniem na terenie całej Europy, starych, często zabytkowych aut, a następnie poddaje je procesowi renowacji oraz sprzedaje z bardzo dużym zyskiem.

Oceń artykuł (7)
3.9
Komentarze
Dodaj komentarz