Artykuł sponsorowany

Renowacja mebli tapicerowanych z pracownią UTIRAM

Renowacja mebli tapicerowanych z pracownią UTIRAM

Meble tapicerowane w domu nawet obite najlepszym materiałem dostępnym na rynku mogą ulec po kilku latach eksploatacji uszkodzeniu. Tkaniny foteli czy sof wycierają się, blakną, a także tracą swoją sprężystość. Czy oznacza to, że nawet ukochaną wersalkę czy krzesła jadalniane należy wymienić? Odpowiedź brzmi: nie. Wystarczy postawić na renowację tapicerki, powierzając to zadanie specjalistom z pracowni UTIRAM. Działa ona w miejscowości Nowa Ruda i otwarta jest na wszystkich klientów: indywidualnych, publicznych, biznesowych. Pomoc w tej firmie znajdą nawet przewoźnicy czy właściciele gabinetów stomatologicznych.

Czy każdą tapicerkę można odnowić?

Specjaliści z pracowni tapicerskiej UTIRAM udowadniają, iż każdy mebel tapicerowany można z powodzeniem poddać renowacji. Wymiana tapicerki nie tylko odmienia jego wygląd, ale także podwyższa funkcjonalność. Tapicerzy z Nowej Rudej zawsze starają zaproponować klientom nowoczesne rozwiązania np. tkaniny dekoracyjne o wysokim poziomie hydrofobowości. Dzisiaj nawet najbardziej delikatne i jasne obicia mogą zatem wytrzymywać wysokie temperatury, działanie brudu czy też znaczne siły nacisku.

W pracowni tapicerskiej UTIRAM każdego dnia trwa prawdziwa walka o to, by odmieniać wygląd mebli tapicerowanych domowych, hotelowych, szpitalnych, dentystycznych, kancelaryjnych, biurowych, a także foteli samochodowych, autobusowych i tramwajowych. Firma podejmuje się nawet modernizacji ławek kościelnych czy foteli do masażu. Po co zatem wyrzucać mebel, skoro można tanio i szybko przywrócić jego dawną świetność? Szczególnie warto zwrócić na to uwagę w przypadku sof antycznych oraz popularnych dzisiaj mebli tapicerowanych w stylu PRL.

Renowacja mebli zabytkowych

Szczególnie opłacalna jest renowacja mebli antycznych. Pracownia UTIRAM podejmuje się zleceń od antykwariatów, właścicieli pałacyków czy też od osób, które posiadają w domach i mieszkaniach unikalne zabytkowe sofy, szezlongi, pufy, ławy, krzesła, wersalki czy też łoża z tapicerowanymi zagłówkami. Firma z Nowej Rudej przywraca im dawną świetność, odtwarzając 1:1 ich dawny wygląd. Niekiedy zlecenia dotyczą jednak modernizacji mebli tapicerowanych w taki sposób, aby starodawny styl nabrał nowoczesnego sznytu. Dotyczy to m.in. wersalek i foteli rodem z PRL-u, które po wymianie tapicerki z łatwością stają się wizytówką salonów czy jadalni.

Przeczytaj również: Jak wygląda odnowa mebli tapicerowanych?

Obecnie dużym powodzeniem cieszy się renowacja z użyciem wysokiej klasy materiału welurowego, który jest delikatnie nabłyszczany, niebywale delikatny w dotyku i bardzo elegancki. To właśnie obicia welurowe idealnie pasują do mebli stylizowanych na PRL. Sofy czy fotele w stylu Ludwika XIV warto zaś odnawiać różnymi wzorzystymi tkaninami premium, najlepiej o aksamitnym dotyku i idealnej gładkości. Mogą to być obicia z ręcznie przygotowanymi zdobieniami z nici.

Dlaczego renowacja mebli tapicerowanych się opłaca?

Tapicerzy firmy UTIRAM podkreślają, że w przypadku mebli tapicerowanych najczęściej uszkodzeniu nie ulega sama konstrukcja softy, fotela czy krzesła, ale właśnie jego obicie. Przygotowanie nowej tapicerki w odświeżonym kolorze i z nowym wzornictwem to zatem szybki sposób na niemalże nowy mebel. Wszystko to przy ograniczonych do minimum kosztach. Wymiana tapicerki w stosunku do zakupu nowego mebla to oszczędność w granicy kilkudziesięciu procent. Renowacja mebli tapicerowanych jest zatem opłacalna finansowo. W przypadku sof czy foteli zabytkowych, a także użytkowych – fotele dentystyczne, fotele do masażu, fotele autobusów – korzyść jest jeszcze większa.

Andrzej Michoń, właściciel firmy UTIRAM tłumaczy również, że renowacja mebli to wsparcie środowiska naturalnego. Lepiej bowiem odnowić już istniejące łóżko, szezlong czy narożnik, niż tworzyć nowe często niskiej jakości konstrukcje, które wymagają do budowy dużej ilości drewna. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz