Materiał Partnera

Remont mieszkania – przytulnie i klasycznie czy ekstrawagancko i nowocześnie?

Remont mieszkania – przytulnie i klasycznie czy ekstrawagancko i nowocześnie?
Jeżeli uda nam się wybudować dom jednorodzinny lub kupić wymarzone mieszkanie, z pewnością chcielibyśmy, aby wystrój wnętrza, w pewnym sensie stanowił odzwierciedlenie naszego charakteru i usposobienia. Wśród klientów znajdą się tacy inwestorzy, którzy postawią na klasykę i tacy, którym zależy na nowoczesnym wymiarze prac wykończeniowych. Jakie materiały budowlane sprawdzą się zatem najlepiej w obu przypadkach?

Remont w stylu klasycznym

W pierwszej kolejności należałoby wyróżnić, od czego w największej mierze będzie zależał wygląd konkretnego pomieszczenia. O estetyce decydują oczywiście największe powierzchnie, do których zaliczają się podłogi, ściany oraz sufity. Zwolennicy klasyki zdecydowanie mają w czym wybierać. Jeżeli chodzi o wykończenie podłóg, to świetnie sprawdzi się tutaj drewniany parkiet, słynący nie tylko ze swojej wyjątkowej wytrzymałości, ale także z ponadczasowego piękna. W zakresie wykończenia ścian warto postawić na eleganckie tapety, których niejednolita faktura nadaje wnętrzu wyjątkowego ciepła i sprawia, że każda ściana może być postrzegana w kategoriach małego dzieła sztuki.

Aby nie stwarzać wrażenia przerostu formy nad treścią, nie warto przesadzać ze stopniem ozdobności sufitów. Z pewnością można pozostawić je w wersji pomalowanej, aczkolwiek istnieje jeszcze możliwość zamontowania kasetonów, których forma ma przypominać ozdobne znane z architektury dworkowej. A jak sprawa ma się w przypadku remontów w stylu nowoczesnym?

Nowoczesne wnętrze – postaw na minimalizm

Szczególne uznanie wśród inwestorów zainteresowanych pracami wykończeniowymi wewnątrz, zdobył styl skandynawski. Jego cechą charakterystyczną jest bardzo gustowny minimalizm oraz relatywnie ograniczona kolorystyka. Dominują odcienie szarości, biele oraz antracyty. Wszystkie zastosowane materiały mają jednocześnie spełniać funkcje użytkowe i estetyczne. Dlatego właśnie na podłogach najczęściej układane są nowoczesne i odporne na zarysowania panele podłogowe, na ścianach wykorzystuje się przede wszystkim farby ceramiczne, cechujące się ponadprzeciętną wydajnością, a sufity często pozostawia się nawet w wersji surowej, choć popularniejsze są sufity podwieszane. Powszechnie stosowane jest również szkło oraz różnego rodzaju dodatki metalowe, w tym głównie te, wykonane ze stali chromowanej lub aluminium.

Jeżeli zatem rozpatrujemy remont kompleksowo, to ilość koniecznych do wykonania prac może być nieco przytłaczająca. Z praktycznego i ekonomicznego punktu widzenia warto zlecić je doświadczonym specjalistom od remontów, do których zdecydowanie zalicza się Firma Budowlana Robert Jachym. W momencie, gdy uda zapanować się nad ogółem pomieszczenia, trzeba zająć się kwestią wyboru ozdobnych dodatków. Powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach, nie wzięło się przecież znikąd.

Opracowanie:
Skarszyn 22
tel. 609 831 030
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz