Artykuł sponsorowany

Remont mieszkania po zalaniu

Remont mieszkania po zalaniu

Sąsiad zalał nasze mieszkanie i musimy zrobić remont. Zadanie nie jest łatwe, gdy woda spowodowała wiele szkód. Na sufitach pomieszczeń powstają zacieki. Musimy skontaktować się z firmą, która przeprowadzi cały zakres prac. Ekipa musi najpierw osuszyć ściany, sufity, posadzki, a także wewnątrz tynków, żeby pozbyć się wilgoci w środku, gdyż mogłaby ona spowodować odpadanie farby, a nawet może prowadzić do pojawienia się grzyba.

Od czego zacząć remont mieszkania po zalaniu?

Zalanie mieszkania przez sąsiada jest dużym problemem, szczególnie gdy awaria instalacji wodnej spowodowała wiele szkód. Musimy przystąpić do remontu, co jest trudnym zadaniem, ale koniecznym. Najpierw należy skontaktować się z firmą, która na co dzień zajmuje się tego typu zleceniami. Przedsiębiorstwo Lakus ma doświadczenie i odpowiedni sprzęt. Wybierając je, zyskujemy pewność, że mamy do czynienia z fachowcami. Pracę rozpoczyna od osuszenia ścian, sufitów, posadzek, zewnętrznych i wewnętrznych tynków, by całkowicie usunąć wilgoć. Jeśli na niedoschnięte ściany i sufity zostanie położona farba, po pewnym czasie wszystko zacznie odpadać i pojawi się zagrzybienie. Dlatego jest tak ważne, by ekipa remontowa posiadała specjalistyczny sprzęt i doświadczenie. Zanim przystąpi do zadania, wykonuje dokładny pomiar wilgotności w zalanym pomieszczeniu. Całkiem możliwe, że zdążył się już pojawić grzyb, więc musi usunąć problem. Nieprzyjemny zapach po zalaniu można wyeliminować za pomocą ozonowania.

Kiedy po zalaniu mieszkania zacząć remont?

Jeśli woda przeciekająca od sąsiada spowodowała jedynie kilka zacieków, wystarczy dosuszyć sufit za pomocą centralnego ogrzewania i odczekać kilka dni, by później zamalować element powierzchni. Musi jednak doschnąć, by nie wytworzył się grzyb. Kiedy jednak awaria była poważna do tego stopnia, że ściany są mokre, a woda pojawiła się na podłodze, musimy osuszyć pomieszczenie, by następnie wykonać remont. Konieczne jest dokładne usunięcie złuszczonych warstw farby i gładzi z sufitu oraz murów, za pomocą szpachelki. Następnie nakładamy preparat gruntujący, pędzlem, by utworzył cienką i równomierną warstwę. Dobór produktu zależy od jakości tynku. Po doschnięciu pokrywamy powierzchnie masą szpachlową, za pomocą pacy, po czym wygładzamy papierem ściernym. Do malowania możemy przystąpić dopiero po zupełnym wyschnięciu warstwy, ponieważ farba będzie się odspajać i pojawią się pęcherze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz