Materiał Partnera

Remont łodzi - od czego zacząć?

Remont łodzi - od czego zacząć?

Wiele osób decydujących się na zakup łodzi, wybiera te starsze modele, które trzeba poddać renowacji. Jest to dla nich o tyle ważne, że takie egzemplarze są znacznie tańsze. Drugim z aspektów, który biorą pod uwagę, to frajda z samodzielnego odnowienia łodzi. Tutaj jednak trzeba pamiętać o kilku zasadach, których należy przestrzegać, żeby remont przebiegł bez problemów.

Odpowiednie przygotowanie to podstawa

Osoby zajmujące się remontami łodzi doskonale wiedzą, że wspomniany proces musi być rozciągnięty w czasie. Jednostkę wodną najlepiej jest remontować zimą, kiedy się jej nie użytkuje.  Dzięki temu można wykonać wszystkie zaplanowane prace powoli, dokładnie, a przede wszystkim między sezonami. Takie planowanie pozwala użytkować łódź w każdym sezonie. Jest to ważne szczególnie dla osób, które kupiły jacht w celach zarobkowych. Wykonanie prac remontowych w zimie pozwoli im latem normalnie zarabiać.

Chcąc jak najlepiej przygotować łódź do kolejnego sezonu, warto po zakończeniu wodowania, a nawet w jego trakcie, spisać wszystkie usterki, które zostały zauważone. Lista pozwoli nie zapomnieć o niczym, co sprawi, że właściciel doprowadzi swoją łódź do doskonałego stanu technicznego i wizualnego. Poza tym lista przyda się także do przygotowania szczegółowego kosztorysu. Wówczas będzie można zdecydować, czy prace remontowe wykonać samodzielnie, czy powierzyć je sprawdzonej ekipie. Mając to na uwadze, warto zapoznać się z ofertą firmy Yacht Service Piotr Krawczyszyn, która przeprowadza renowacje jednostek pływających.

Warto mieć na uwadze, że każdy remont łodzi powinno się rozpoczynać od konstrukcji łodzi - uszczelnienie kadłuba, impregnacja poszczególnych materiałów, czy wypełnienie powstałych uszkodzeń - to niektóre zadania, o jakich nie można zapominać w czasie renowacji łodzi.

Opracowanie:
Szczecin, Przestrzenna 10
tel. 502 663 176
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz