Materiał Partnera

Ratownictwo drogowe – profesjonalne wsparcie dla kierowców

Ratownictwo drogowe – profesjonalne wsparcie dla kierowców

Rynek motoryzacyjny jest rozwinięty, a możliwości finansowe Polaków na tyle duże, że niemal każdy dorosły człowiek jest właścicielem własnego samochodu. Pojazdy stanowią też narzędzie pracy i środek transportu w wielu branżach. Wraz z liczbą samochodów wzrasta też zapotrzebowanie na pomoc drogową.

Prywatne podróże z problemami

Podróżowanie samochodem weszło już w krew wielu Polakom, a własne cztery kółka wykorzystywane są nawet podczas wypadu na zakupy do pobliskiego sklepu. Jeszcze bardziej powszechne jest korzystanie ze swojego samochodu podczas wakacyjnych wyjazdów, nawet tych zagranicznych. Prywatny transport nie tylko jest wygodny, ale też sprzyja podróżowaniu, bo przecież tak łatwo jest wrzucić grill do bagażnika i wybrać się na weekendową wycieczkę za miasto. Niestety podróże nie zawsze kończą się szczęśliwie. Samochód to maszyna zawodna i często psuje nam szyki, zatrzymując się na środku drogi z powodu małej awarii czy przebitego koła. Tu okazuje się, że nowoczesność bywa dla nas poważną przeszkodą, bowiem innowacyjne rozwiązania stosowane w pojazdach nie pozwalają już nawet na samodzielną wymianę zwykłej żarówki. To powód do rozwijania się usług ratownictwa drogowego, które służy pomocą w najdrobniejszych awariach.

TIR z ładunkiem w rowie

O ile naprawa pojazdu osobowego na drodze jest w miarę prosta, a pracownik pomocy drogowej dojedzie dziś w wyjątkowo krótkim czasie, rozwiązując nasze problemy i pozwalając kontynuować podróż, o tyle problemy samochodów ciężarowych bywają o wiele bardziej skomplikowane. Nietrudno wyobrazić sobie TIR z naczepą po brzegi wyładowaną towarem, który wpada w poślizg na śliskiej nawierzchni i ląduje w rowie. Przeciętnemu obserwatorowi wydaje się, że jest to sytuacja niezwykle trudna do rozwiązania, jednak nowoczesne firmy specjalizujące się w ratownictwie drogowym, do których zalicza się też Hol Trans Pomoc Drogowa Wojciech Kulik, oferują praktyczne i doskonale przemyślane rozwiązania takich problemów. Dysponując odpowiednim sprzętem, nie tylko możliwe jest wyciągnięcie ciężkiego pojazdu z rowu i ustawienie go na kołach, ale też – w przypadku stwierdzenia uszkodzenia i niezdolności do jazdy – odholowanie go za pomocą lawety do miejsca przeznaczenia. Holowanie zazwyczaj wymaga podstawienia drugiego samochodu i rozładowania towaru.

Holowanie na zamówienie

Ratownictwo drogowe to jednak nie tylko wyciąganie pojazdów z rowów czy wymiana żarówek i dokonywanie drobnych napraw w terenie. Jedną z częściej wykorzystywanych usług jest też holowanie realizowane zarówno na terenie Polski, jak i innych krajów europejskich. Z usługi holowania można skorzystać wtedy, gdy samochód uległ awarii wymagającej naprawy w warsztacie, albo jeśli stłuczka czy wypadek drogowy uniemożliwiają dalszą jazdę. Klienci korzystają również z takiej opcji, chcąc przetransportować samochód z innego miasta lub kraju, jeśli nie mają na to czasu, albo nie posiadają jeszcze prawa jazdy. Dotyczy to sytuacji zakupu na odległość, albo prezentu w postaci pojazdu osobowego czy dostawczego. Transport pojazdu bez kierowcy możliwy jest też na specjalnej lawecie przystosowanej zarówno do samochodów osobowych, jak i do aut dostawczych czy maszyn rolniczych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz