Materiał Partnera

Radcowie prawni - cechy i obowiązki

Radcowie prawni - cechy i obowiązki

W życiu każdego z nas mogą pojawić się zawiłe i skomplikowane zdarzenia, które będą wymagały interwencji prawnej i fachowej pomocy w tym kierunku. Interpretacja przepisów prawnych, które bardzo dynamicznie się zmieniają, wymaga specjalistycznej wiedzy, a tą nie każdy posiada. Sprawy spadkowe, rozwód, dochodzenie odszkodowań to właśnie tematy dla radcy prawnego.

Jakie cechy powinien posiadać dobry radca prawny?

Dobrego prawnika powinna cechować  lojalność oraz dyskrecja. Przede wszystkim powinien działać na korzyść swojego klienta. Obowiązuje go tajemnica zawodowa i tylko klient decyduje, czy i jakie informacje, przekazane przez niego, radca będzie mógł ujawnić. Zbudowanie zaufania oraz umiejętność słuchania to cechy, które powinien posiadać każdy radca prawny. Chodzi o uchwycenie  najistotniejszych dla danej sprawy informacji przekazywanych przez klienta, ale także przez stronę przeciwną. Prawnik musi być komunikatywny i powinien być dobrym mówcą, co pozwoli mu dobrze reprezentować swojego klienta w sądzie. Ważna jest empatia. Rzetelny i profesjonalny radca prawny umie wczuć się w sytuację  klienta i stara się go zrozumieć.

Przy wyborze odpowiedniego radcy prawnego ważne są opinie klientów, którzy korzystali bądź nadal korzystają z jego usług. Jeżeli są zadowoleni ze świadczonej pomocy, to warto się tam zgłosić. Pamiętaj, żeby sprawdzić specjalizację  jaką się zajmuje i czy będzie w stanie tobie pomóc.

Na czym polega pomoc radcowska?

W zależności od specjalizacji, radcy prawni mogą oferować różny zakres usług związanych z obsługą prawną. Jedni zajmują się klientem biznesowym, inni skupiają się na pomocy dla osób prywatnych. Są też takie, które oferują kompleksowe usługi, m.in. Kancelaria Radców Prawnych C&A B.Anisienia T.Cogodni z Katowic. Radcowie prawni zajmują się problemami prawnymi osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych. Dla osób fizycznych oferują pomoc przy sprawach spadkowych i majątkowych. Udziela porad prawnych, oferują pomoc w dochodzeniu odszkodowań, w sprawach cywilnych dotyczących działu spadku lub zachowku. Klienci biznesowi mogą liczyć na uporządkowanie kwestii prawnych dotyczących zakładania, restrukturyzacji oraz likwidacji firm, analizy prawne czy windykację należności. Radca prawny może reprezentować swojego klienta przed Sądami, organami administracji państwowej oraz przed urzędami. Zajmuje się także sporządzaniem opinii i projektów umów, a także udziela bieżących informacji prawnych o aktualnych zmianach w przepisach prawnych. Do kancelarii radcowskiej możesz zgłosić się w kwestiach związanych z prawem budowlanym, prawem pracy, prawem cywilnym czy administracyjnym.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz